האוניברסיטה הפתוחה המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה
הספרייה ייעוץ והדרכה בלמידה מידע ושירותים הרשמה
אתר המחלקה
סגל אירועים תארים ותעודות מחקר ייעוץ קורסים דף הבית
*
לימודים אקדמיים >> מחלקות אקדמיות >> המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה

ברוכים הבאים לאתר הבית של המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה.

המחלקה מציעה קשת מגוונת של קורסים בנושאי חינוך, פסיכולוגיה ומתודולוגיה של מדעי החברה. כמו-כן, במסגרת המחלקה, פועלת היחידה לקידום מקצועי של עובדי הוראה, המציעה קורסים ולימודי תעודה מיוחדים למורים ולבעלי תפקידים אחרים במערכות חינוך והדרכה.

המחלקה לחינוך ולפסיכולוגיה מציעה למעלה מ-50 קורסים, ברמות לימוד שונות, המפורטים בדף תארים ותעודות. הקורסים פותחו על ידי סגל המחלקה וחוקרים ידועי שם מהקהילה המדעית וזוכים להכרה ולביקוש רב מצד סטודנטים וחברי סגל מאוניברסיטאות אחרות בארץ. הלימודים מיועדים לספק לסטודנטים כלים אשר יאפשרו גישה ביקורתית אל הכתוב. מטרה זו מושגת דרך הגשת מטלות, מבחנים ועבודות סמינריוניות.

הקורסים בחינוך מתמקדים בעיקר בשני תחומים: התחום של תכניות לימודים ושיטות הוראה והתחום של ליקויי למידה. הלימודים בחינוך מציעים מסלולי לימוד מגוונים לקראת תואר "בוגר במדעי החברה" או "בוגר במדעי החברה והרוח" (או לחלופין "בוגר במדעי הרוח והחברה").

יש מספר תארים בתחום מדעי החברה במסלול דו-חוגי הכוללים חינוך.

התארים הבין-תחומיים הכוללים את חינוך (במגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) הם:

במסגרת תכניות הלימוד לתואר בוגר בהדגשת חינוך ניתן ללמוד באחד מהמסלולים הבאים:
בוגר במדעי החברה בהדגשת חינוך: תכניות לימודים ושיטות הוראה
או:
בוגר במדעי החברה בהדגשת חינוך : ליקויי למידה

קורסים בחינוך נלמדים גם במסגרת לימודי תעודות הוראה: במדעי החברה, בפסיכולוגיה, בספרות, באזרחות ובמדעי המחשב. לימודי השלמה לקראת רשיון הוראה בחטיבה העליונה כוללים גם כן קורסים בחינוך (ראה דף תארים ותעודות).

כמו כן מוצעות שתי תכניות לימודי תעודה לבעלי תואר שני: לימודי תעודה במינהל חינוכי ולימודי תעודה במדידה ובהערכה בית-ספרית.
אנו מזמינים אתכם לבקר באתר הבית של לימודי תעודה במדידה והערכה בית-ספרית.

 

סטודנטים המעוניינים להרכיב תכניות לימודים אישיות בהתאם לטעמם, לצרכיהם ולנטיותיהם האקדמיות, יכולים לבחור בתואר "בוגר במדעי החברה והרוח", שבמסגרתו יוכלו לרכז את לימודיהם בחינוך.

המחלקה מציעה שלוש תכניות לימודים לתואר שני:

הקורסים בפסיכולוגיה מקיפים את תחומי הפסיכולוגיה השונים: פסיכולוגיה של האישיות, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה פיסיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית.

קורסים בפסיכולוגיה ניתן לשלב במסגרת תארים כלליים: בוגר במדעי החברה והרוח או בוגר במדעי החברה. סטודנטים המעוניינים לרכז את לימודיהם בפסיכולוגיה יוכלו לעשות זאת במסגרת תואר חד-חוגי: בוגר בפסיכולוגיה או במסגרת תכנית לתואר דו-חוגי בהתאם לתחומי העניין שלהם.

לימודי פסיכולוגיה משולבים אף בתכנית לימודים לתואר בוגר במדעי החברה בהדגשת מדעי ההתנהגות.

לבוגרי תכניות לתואר ראשון בפסיכולוגיה אנו מציעים תעודת הוראה בפסיכולוגיה.

למחלקה שני אתרים כלליים נוספים שמציגים מידע רלוונטי וחשוב למתעניינים בלימודים בחינוך או בפסיכולוגיה ולסטודנטים שלומדים במחלקה: אתר פסיכולוגיה ברשת ואתר חינוך ברשת.

המחלקה שותפה לפרויקטים של שילוב טכנולוגיות מתקדמות להוראה מרחוק. לכל קורס יש אתר בית שמהווה מרכיב מרכזי בלמידה: חומרי העשרה רבים משולבים בו, דיונים נערכים במסגרת קבוצות דיון (פורומים), מתקיימת תקשורת שוטפת עם צוות הקורס ולא אחת מוצגים באתרים צילומי מפגשים או הרצאות. בנוסף לספרי הקורס שמקבל כל סטודנט עם תחילת הסמסטר, מקבלים הסטודנטים בחלק מהקורסים סרטי וידאו או תקליטורים רלוונטיים.

ומה בעתיד?

מסלול חדש למצטיינים במדעי הקוגניציה. המסלול מיועד לסטודנטים מצטיינים הבוחרים באחת משתי התכניות הדו-חוגיות במדעי הקוגניציה: פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה או פילוסופיה ומדעי הקוגניציה.


  התכנית לתואר בוגר במדעי החברה בהדגשת חינוך: תכניות לימודים ושיטות הוראה מחליפה את תכנית ההתמקדות בוגר במדעי החברה עם התמקדות בחינוך שאינה מוצעת עוד.
סטודנטים שהחלו לימודיהם בתכנית ההתמקדות לפני סמסטר 2010 א יוכלו לבחור באחת משתי הדרכים הבאות:
1. לעבור ללמוד על פי התכנית החדשה בוגר במדעי החברה בהדגשת חינוך.
2. להמשיך ללמוד לפי תכנית ההתמקדות ולעמוד בדרישות (בכפוף לשינויים שחלו ויחולו בתכנית) ולקבל תואר בוגר במדעי החברה עם מכתב נלווה על ההתמקדות. לתיאור תכנית הלימודים לתואר בוגר במדעי החברה עם התמקדות בחינוך.

נשמח לעמוד לרשותך בכל נושא הקשור לפעילותנו ולענות לשאלותיך. ניתן לפנות אלינו בכתב בדואר, או דרך אחד מערוצי התקשורת המפורטים להלן:


phone fax email
פסיכולוגיה: 09-7781474
חינוך: 09-7781466

פקס: 09-7780632

education_psychology@openu.ac.il
Loading