דיקן הסטודנטים - שלך ובשבילך האוניברסיטה הפתוחה
   אודות  |  דלת פתוחה  |  מלגות  |  מעורבות חברתית  |  מילואים  |  שירותים לסטודנט  |  סטודנטים עם מוגבלות  |  חוקים ותקנות  |  יצירת קשר

ספורט

האוניברסיטה הפתוחה חברה באיגוד ספורט אקדמי (אס"א), ובמסגרת זו משתתפת בכל שנה בתחרויות בכ־40 ענפי ספורט ובכללם: קטרגל, כדורסל, כדורעף (אולמות וחופים), טניס, טניס-שולחן, שחייה, סקווש, באולינג, ג'ודו, קראטה, טקוונדו, אופניים, אתלטיקה קלה, שחמט, דיבייט ועוד. תחרויות אס"א מתקיימות בסמסטרים א ו־ב ובחופשה ביניהם. אליפויות אס"א; בחופשה שבין הסמסטרים – משחקי אס"א באילת; בסמסטר במשחקי אס"א הבין־לאומיים, ליגות סטודנטים וטורנירים אחרים. כמו כן מייצגים ספורטאי האוניברסיטה הפתוחה את אס"א בנבחרות השונות המייצגות את ישראל בתחרויות בין־לאומיות לסטודנטים (אליפויות עולם אוניברסיטאיות וכד').

נבחרות וקבוצות הספורט של האוניברסיטה הפתוחה מקיימות אימונים שבועיים בחלק מהענפים.

לפרטים נוספים אפשר לפנות לדניאל רוטנברג, רכז הספורט באוניברסיטה הפתוחה, טל': 09-7781499, דואר אלקטרוני: sport@openu.ac.il

אישורים רפואיים
סטודנטים שמעוניינים להשתתף בפעילויות הספורט של האוניברסיטה הפתוחה, חייבים לשלוח לרכז הספורט העתק של אישור רפואי תקף לאחר בדיקת מאמץ (כנדרש ע"פ "חוק הספורט"), או העתק של כרטיס מתחרה, בהתאחדות או איגוד הספורט המתאימים, שתקף לעונה הנוכחית.
את האישורים שילחו בדואר לכתובת: האוניברסיטה הפתוחה, מחלקת דיקן הסטודנטים, הקרייה ע"ש דורותי דה רוטשילד, דרך האוניברסיטה 1, ת"ד 808, רעננה 43537, או בפקס: 09-7780634 (לידי רכז הספורט) או בדואר האלקטרוני: sport@openu.ac.il

ביטוח
מובהר בזאת שרק סטודנטים וסטודנטיות שירשמו מראש לפעילות אצל רכז הספורט של האו"פ יוכלו להשתתף בפעילות הספורט של האו"פ, לאחר שיקבלו אישורו שבוטחו על-ידי האוניברסיטה הפתוחה.
האוניברסיטה הפתוחה תבטח את הסטודנטים והסטודנטיות הללו ע"פ הסכומים המינימליים שמוגדרים בחוק הספורט.
הביטוח של כל מבוטח יהיה בתוקף החל מיום רישומו ע"י רכז הספורט בחברת הביטוח ועד ל- 30 בספטמבר באותה שנה. החל מה- 1 באוקטובר תדרש הרשמה מחדש לפעילות ואישור של רכז הספורט לגבי חידוש הביטוח.
מי שמעוניינים להגדיל את סכומי הביטוח שלהם, יכולים לעשות זאת באופן עצמאי אך לא ע"י האו"פ. כל ההרחבות לביטוח למיניהן לא תבוצענה ע"י האו"פ, והן באחריותם האישית של המעוניינים בדבר.

מלגות הצטיינות בספורט


הערה 1 סטודנטים עובדי האוניברסיטה הפתוחה ובני משפחתם שמקבלים מימון ללימודים יקבלו רק תעודה ללא מלגה.