מידע לתלמידי תיכון

מסגרות לימוד

מפגשי ההנחיה המלווים את הלימוד העצמי מוצעים לתלמידי תיכון בכמה מסגרות. יש להביא בחשבון שלא כל המסגרות זמינות בכל מקום או לכל קורס.

 1. מרכזי הלימוד הרגילים של האו"פ: בקבוצות הנחיה עם סטודנטים מבוגרים.
  ההרשמה למסגרת זו נעשית ישירות באוניברסיטה הפתוחה.
 2. קבוצות לימוד של תלמידי תיכון במרכזי לימוד שבהם לומדים סטודנטים מבוגרים:
  בכל מקרה שבו מספר תלמידי התיכון שנרשמו לקורס מסוים מאפשר זאת, מתקיימת קבוצת הנחיה מיוחדת להם במסגרת המרכז. ולא, התלמידים מצטרפים לקבוצות מבוגרים במרכז. התלמידים הלומדים במרכזים אלו, מגיעים מכיתות ומבתי-ספר שונים באזור מרכז הלימוד.
 3. מרכזים המיועדים לתלמידי תיכון בלבד: כל קבוצות ההנחיה במרכזים אלו
  מאוכלסות בתלמידי תיכון. התלמידים הלומדים במרכזים אלו, מגיעים מכיתות ומבתי-ספר שונים באזור מרכז הלימוד ואף ממקומות רחוקים יותר, מתוך כוונה להשתייך למרכז לימוד המכוון כולו לטיפול בתלמידי תיכון.
 4. קבוצות בית-ספריות: קבוצות אלו מאוכלסות בתלמידי בית-ספר מסוים או כמה
  בתי-ספר, ומפגשי ההנחיה מתקיימים בין כותלי בית-הספר.

מסגרות הלימוד המתוארות בסעיפים 4-2 משמשות כמרכז לימוד שבו מתנהלת ההרשמה, ניתן מידע ומתקיימים מפגשי הנחיה. עם זאת, חשוב לדעת כי לעתים לא מתאפשר להמשיך ולקיים קבוצות לימוד לתלמידי תיכון באותו מרכז לאורך זמן וזאת מטעמים שונים: חלק מן התלמידים מחליט לפרוש מן הלימודים האקדמיים, חלק אחר אינו מעוניין להמשיך בקורסים ובתחומים המוצעים במקום וכדו’

אין ביכולתנו להבטיח כי המשך הלימודים בקבוצות של תלמידי תיכון יאורגן ויקוים בין כותלי המרכז/בית-הספר. על-כן אנו מוצאים לנכון ליידע אתכם כבר עתה על האפשרויות הפתוחות בפני כל תלמיד להמשך הלימודים האקדמיים באו"פ, במרכז תלמידים אחר או במרכז לימוד רגיל באזור מגוריכם. את המידע המפורט על מרכזי הלימוד ומסגרות הלימוד השונות תמצאו ב"טבלת מרכזי לימוד ויועצים לתלמידי תיכון".

לתשומת לבכם: חלק ממרכזי הלימוד גובים תשלום בנוסף לשכר הלימוד שגובה האוניברסיטה הפתוחה, ומומלץ לבדוק נושא זה במרכז הלימוד שבו אתם מתעניינים. תשלומים אלו אינם באחריות האו"פ ואינם מועברים אליה.

Loading nanoRep customer support solution