מועדון יזמות ועסקים openu club

www.openu.ac.il/clubmember

לבוגרי האוניברסיטה הפתוחה

רבים מבוגרי האוניברסיטה הפתוחה ניחנו בשילוב בין רעיון מבריק, חשיבה יזמית, מוטיבציה ונחישות, וגם יזמו הקמת מיזם סטארט אפ. מהם רבים כבר הצליחו, ואחרים עדיין בדרך. כל אחד מהם, הן בעלי הניסיון והן בוגרים שעדיין שוקלים את המהלך, חשים שהם זקוקים לידע נוסף, לעצות מאחרים מנוסים יותר ולערוץ פתוח יוכלו ללמוד מניסיונם של אחרים שעברו את אותו תהליך.

אתגרים והתמודדות

רבות הן השאלות הנפוצות העומדות בפני כל יזם: איך הופכים רעיון לעסק? מה בין חשיבה לביצוע? האם וכיצד עלי לרשום פטנט? מהם ההיבטים המשפטיים של המיזם? מהם ההיבטים הניהוליים של המיזם? מהם מקורות המימון האפשריים? כיצד מציגים את הרעיון אפקטיבית כדי לזכות בגיבוי, מימון, שותפויות, תמיכה? מה עובד ומה לא עובד? איך יודעים אם הרעיון בעל פוטנציאל להצליח? כיצד מכינים תכנית עבודה? מהם המכשולים שמהם יש להמנע? איך ניתן לזהות הזדמנויות?

מטרת המועדון

מועדון יזמות ועסקים של האוניברסיטה הפתוחה הוקם במטרה להעשיר את התרבות היזמית ואת החינוך ליזמות בקרב הבוגרים והסטודנטים, ולעודד הקמת מיזמים טכנולוגיים ועסקיים. מטרת מועדון היזמות היא:

  • לממש פוטנציאל יזמי של הבוגרי האוניברסיטה והסטודנטים הלומדים בה, ולהעניק כלים אפקטיביים להשגת היעדים והשאיפות
  • לקדם דיאלוג עם מומחים מובילים בתחום, לטפח דו-שיח בין הבוגרים לבין עצמם להחלפת דעות ולמסירת טיפים ועצות מעשיות
  • לפעול ליצירת רישות (networking) וקשרים שכל הצדדים ירוויחו מהם, ולסייע בכל אותם תחומים שבהם דרושים אינטראקציה הדדית וגיבוי חיצוני
  • ליצור קשרים בין סטודנטים/בוגרים לסטודנטים, בין סטודנטים\בוגרים לאנשי עסקים ובין סטודנטים\בוגרים לאנשי אקדמיה
  • יצירת הקשרים מתבצעת באמצעות מפגשים עם אנשי עסקים מובילים במשק הישראלי. מפגשים אלה נערכים אחת לחודש לערך, בפורומים הפתוחים לבוגרים ולסטודנטים. בדרך זו יכולים הבוגרים ליצור קשרים עסקיים עם אנשי עסקים ועם בוגרים אחרים המשתתפים במפגשים, להעלות רעיונות תוך הפריה הדדית ולקדם אינטרסים משותפים