למידע נוסף מלא/י פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

לימודי נטורופתיה


ראש המגמה: יניב מורסיאנו

לימודי נטורופתיה בבית ספר "מירב" מוכרים ומאושרים על ידי:

  • איגוד הנטורופתים
  • איגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם (העמותה הישראלית לצמחי מרפא).

גלו את המרפא שבכם - מסלול לימודי נטורופתיההכל מתחיל מבפנים- לימודי נטורופתיה


מדוע אחרי תקופות לחץ אנחנו נוטים יותר לחלות? איך קורה שבן אדם אחד נרפא ממחלה קשה ואחר לא? ולמה להיות מאושר עוזר להיות בריא? אם תשאלו את הנטורופתים, כל התשובות לשאלות האלה כבר נמצאות אצלנו.
על פי הגישה הטיפולית הנטורופתית, בכל אחד מאיתנו קיים כוח פנימי שמסייע לנו לרפא את עצמנו. שילוב ושימוש בכוח הזה בצירוף שימוש בכוח הטבע - הצמחים, האקולוגיה והרוח - יביא את הגוף שלנו למצב מאוזן ובריא. אם נדע לחזק את הכוח פנימי ואת הכוח החיצוני ולהשתמש בהם בצורה נכונה, נוכל לשפר משמעותית את הבריאות שלנו.
בית הספר מירב מציע לך מסלול מקיף של 4 שנות לימודים שבמהלכן נכשיר אותך כנטורופת מומחה. במסגרת מסלול הלימודים לנטורופתיה נלמד אותך את יסודות הגישה הנטורופטית, נחשוף בפניך את דרכי הטיפול השונות של הנטורופתיה, ונבנה עבורך ארגז כלים רחב, שיאפשר לך להגיע לאבחון של בעיות בריאותיות, ולהעניק להן את הטיפול המדויק והיעיל ביותר.

נטורופתיה שעובדת


תפיסת הלימודים בבית הספר מירב דוגלת בשילוב הידע הנטורופתי שלך עם גישת הטיפול המערבית. גישה זו מאפשרת לך להשתלב עם סיום הלימודים בעבודה בקופות החולים בבתי החולים במסגרת מערך הרפואה הישראלי.
תוכנית הלימודים בקורס נטורופתיה של מירב חושפת בפניך את כלל התחומים שמהווים את הבסיס לבריאותו של האדם, ומתמקדת בשני רבדים עיקריים של הטיפול הרפואי:
  • בנייה של אורח חיים מאוזן ובריא ושמירה עליו לאורך זמן.
  • זיהוי בעיות בריאותיות והצעת מיגוון דרכי טיפול שיאפשרו להתמודד איתן.

בניית אורח חיים מאוזן ובריא


החוכמה היא לא רק להתמודד עם בעיות רפואיות, אלא למנוע את היווצרותן בעוד מועד. במהלך קורס נטורופתיה נלמד איך ליצור, גם בסביבת חיים ועבודה רוויה לחצים ואתגרים, אורח חיים בריא ומאוזן בעזרת שני כלים עיקריים:
תזונה נכונה - נכיר לעומק את אבני הבניין של המזון - פחמימות, חלבונים, ויטמינים, שומנים ומינרלים, נבין את השפעתם על תיפקודו התקין של הגוף, ואת הדרכים ליצירת האיזון הנכון ביניהם. במקביל, נתוודע להשפעות של בישול ועיבוד המזון, נבחן את גישתה של הרפואה הסינית לתזונה, ונלמד איך להתאים תפריטי תזונה לאנשים שונים ולמיגוון רחב של מצבים בריאותיים.
איזון בין גוף לנפש - במהלך לימודי נטורופתיה נכיר את עיקרי הרפואה הסינית והפילוסופיה העומדת מאחוריה, נלמד על גוף האדם בקורסי אנטומיה ופיסיולוגיה, ונלמד על נפש האדם בקורס לפסיכולוגיה. במהלך הלימודים תתגבש אצלך הדרך ליצירת האיזון הבריא בין החוסן הגופני לחוסן הנפשי-מנטלי.

זיהוי בעיות בריאות וטיפול בהן


היכולת לזהות את הגורם לבעיה הבריאותית ולתת לו מענה נכון היא הבסיס לתהליך ריפוי מוצלח. במהלך המסלול נכיר מקרוב את כלי האבחון שיעמדו לרשותך כנטורופת מומחה, ונלמד את מיגוון השיטות ואמצעי הטיפול שיאפשרו לך להתמודד עם בעיות בריאותיות שונות:
תוספי מזון - שימוש נכון ומאוזן בוויטמינים, במינרלים ובחומצות אמינו טבעיות.
צמחי מרפא - היכרות עם קשת רחבה של צמחי מרפא, ורקיחת צמחים ופורמולות רפואיות טבעיות.
טיפולים המשלבים תנועה ומגע - לימוד תורת הצ'י, היכרות עם נקודות דיקור ומגע, והתמחות ברפלקסולוגיה, שיאצו ועיסוי רפואי.
טיפול באמצעות דמיון מודרך ומדיטציה - לימוד גישות טיפול המאפשרות לנו לחזק את בריאותו של הגוף באמצעות חיזוק הנפש.
רפואה מערבית - היכרות עם מחקרים, גישות טיפוליות, והטרמינולוגיה המקובלת בתחום זה לשם מציאת הדרכים לשילוב של שיטות מערביות ונטורופתיות.

קופצים למים


כדי להכשיר אותך לעבודה מעשית כוללים לימודי נטורופתיה במירב סטאז' מקצועי כנטורופת במסגרת קליניקות פעילות. הסטאז' מאפשר לך להתמחות הלכה למעשה בטיפול נטורופתי במסגרת תומכת הכוללת פיקוח והכוונה מלאים.

מי? מה? כמה?מי?


אנשים שרוצים להפוך את אורח החיים שלהם לבריא יותר, או מעוניינים לרכוש מקצוע שבאמצעותו יוכלו לסייע ולטפל באחרים.
דרישות בסיס - 12 שנות לימוד וראיון אישי.

מה?


לימודי נטורופתיה בבית ספר מירב מוכרים ומאושרים על ידי איגוד הנטורופתים ואיגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם. סטודנט שסיים את מסלול הלימודים בהצלחה יקבל:
  • תעודת נטורופת מבית הספר מירב, לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.
  • תעודות מקצועיות למסלולי ההכשרה הטיפוליים, בצמחי מרפא ובארומתרפיה. שסיים התלמיד בהצלחה במסגרת הלימודים.

כמה?


לימודי נטורופתיה נלמדים בהיקף של כ-3,000 שעות לימוד הנפרסות על פני 4 שנות לימוד.
לבחירתך מספר מרכזי לימוד: תל- אביב, ירושלים (מעיינות - למגזר הדתי), באר-שבע.

לקריאת מכתבי המלצה של בוגרי לימודי נטורופתיה לחץ כאןקורסים נוספים שעשויים לעניין אותךאני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותךדף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים