למידע נוסף מלא/י פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
מירב » לימודי הרבליסט קליני (Phytotherapy)

לימודי הרבליסט קליני(Phytotherapy)


הקריירה שלך בצמיחהשורש העניין


"תה קמומיל מעולה לכאב בטן", "לימון עוזר לצינון ולגרון כואב", ו"טיפות אקליפטוס פותחות אף סתום". גם בלי שנשׂים לב, כולנו משתמשים בצמחי מרפא כטיפול מונע ומרפא בחיי היומיום שלנו, ובכל שבוע אנחנו קוראים שיצא מחקר חדש על צמח, שורש, ירק או פרי שהוכח כי הוא מחזק את מערכות הגוף ומונע מחלות.

עולם הצומח הוא העולם המגוון והעשיר ביותר על פני כדור הארץ, ובמסלול הלימודים לתואר הרבליסט קליני של בית הספר מירב נפתחת בפניך הזדמנות מרתקת לפגוש ולהכיר אותו מקרוב מההיבט הרפואי-טיפולי, בעזרת המרצים הישראלים הבכירים בתחום זה.

משתפים פעולה עם הטבע כבר 5,000 שנה


מסלול הלימודים התלת-שנתי במירב מתחיל בהתוודעות לְמה שאירע כבר לפני כמה אלפי שנים - כלומר בלימוד הפילוסופיה העומדת מאחורי שיטות הטיפול שמקורן בסין העתיקה. משם הוא ממשיך ומגיע עד לרפואה המערבית המודרנית המתקדמת והמעודכנת ביותר.
לאורך המסלול משתלבים זה לצד זה יֶדע תיאורטי ועיוני רב ופרקטיקה טיפולית-מעשית, שכוללת סיורי שטח ועבודה במעבדות ובקליניקות.

אם כן, מסלול הלימודים במירב מעניק לך את ההכשרה המקיפה והמעמיקה ביותר כהרבליסט קליני.ואלו הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי הרבליסט קליני:

  • היכרות עם עולם הצומח - נתוודע לרקע הכללי של רפואת הצמחים ולפילוסופיה שעומדת מאחורי הטיפול הנטורופתי, נלמד על שיטות שונות להכנת חומרים רפואיים, ונתעמק ביסודות התזונה הנכונה, תוך שימת דגש בשימוש חכם במאכלים ובתוספי מזון מהצומח.
  • יסודות הרפואה המערבית - נתעמק ביחד איתך ביסודות של הרפואה המודרנית, ונלמד את מקצועות האנטומיה, הפיסיולוגיה, הפתולוגיה, הפרמקולוגיה ועבודת המעבדה, ונתוודע לנקודות ההשקה שלהם עם הרפואה ההרבליסטית.
  • הטיפול ההרבליסטי - לאחר רכישת היסודות התיאורטיים והפרקטיים נלמד כיצד ליישם אותם הלכה למעשה בטיפול. נבנה את המיומנות שלך בתחום הרוקחות, נלַמֵד אותך להכין תכשירים הרבליסטים מגוונים, ונעמיק בתפיסות שונות של אבחון והתאמת אסטרטגיה טיפולית למיגוון רחב של בעיות רפואיות.
  • מודעות עצמית - כדי לסייע לך להבין את המטופלים שלך טוב יותר, במסגרת הלימודים נשים דגש רב בפיתוח המוּדעוּת העצמית שלך, ונלמד אותך איך לשלב טיפולי גוף ונפש, ממדיטציה ועד לדמיון מודרך, במערך הטיפול ההרבליסטי שלך.


צומח ב-live


ההכשרה המקצועית שלך במירב מגיעה לשיאה בסטאז' מעשי, הכולל התמחות קלינית בפיקוחו של הרבליסט מוסמך.
ההתמחות תתבצע בהיקף של כ-150 שעות במרכזים קליניים מובילים ברחבי הארץ.
במהלכה נעניק לך את האפשרות לבצע קבלת מטופלים כפרטים ובקבוצות, ויחד איתך נבחן ונשפר את יכולות האבחון והתאמת הטיפול שלך. במקביל נבצע צפייה מודרכת בסיטואציות קליניות מגוונות ובדרכי הפתרון שלהן.

מי? מה? למה?מי?


אם ברצונך להכיר את אחד הכוחות החזקים והמופלאים של הטבע, ולרכוש מקצוע שיסייע לך לשפר את איכות חייך ולהעניק טיפול לסובבים אותך, מסלול הלימודים של הרבליסט קליני במירב נולד בשבילך.

תנאי הקבלה למסלול כוללים:

  • 12 שנות לימוד ותעודת בגרות.
  • ריאיון אישי.

מה?


לימודי הרבליסט קליני בבית ספר "מירב" מוכרים ומאושרים על ידי:
  • איגוד ההרבליסטים האמריקאי(AHG) ; בוגרי התוכנית זכאים להגיש מועמדות לחברות באיגוד האמריקאי.
  • איגוד ההרבליסטים הקליניים של עיל"ם (העמותה הישראלית לצמחי מרפא(.

עם סיום הלימודים ועמידה בכל דרישות המסלול נעניק לך תעודת "הרבליסט קליני" של בית הספר מירב, מבית לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.

כמה?


לימודי הרבליסט קליני במירב מתקיימים לאורך שלוש שנים, בהיקף של כ-1,500 שעות לימוד עיוני ופרקטי ועוד כ-150 שעות של התמחות מעשית.

נשמח מאוד לשוחח איתך!


אנחנו מזמינים אותך ללמוד מקצוע מעשי ומרתק, שיעשיר את עולמך בהיבט הפיסי והנפשי כאחד. לקבלת כל הפרטים ולשיחת ייעוץ חינם יש למלא את הטופס.קורסים נוספים שעשויים לעניין אותךאני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותךדף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים