למידע נוסף מלא/י פרטיך
ונחזור אליך בהקדם

אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
מירב » לימודי נטורופתיה - מאמרים

לימודי נטורופתיה- מאמרים

 
עונת התה
עכשיו, שכבר קר, אנו שותים יותר משקאות חמים. בתרבויות ששתיית תה רווחת בהן, כמו באנגליה, בסין ובהודו, למעשה שותים תה כל השנה.
להמשך קריאה >>

על הדלקת
היום יודעים כי המקור לתחלואות רבות בעולם המודרני הוא דלקת, והיא נתפסת כאחראית לסוגי סרטן שונים, למחלות אוטו-אימוניות, לאלרגיות, ולבעיות הורמונליות. כל אלו נגרמים עקב דלקת, או בעקבות נוכחותה. אך האם הדלקת היא באמת רעה לנו? האם תמיד, בכל המקרים, ראוי לחסל אותה? תחילה נבחן כמה מושגי יסוד בהקשר זה.
מהי בעצם הדלקת? קיים בלבול נפוץ, שמקורו באי-הבחנה בין שני סוגים בסיסיים של דלקת: דלקת נגיפית – INFECTION, ודלקת סטרילית – .INFLAMATION נסביר את ההבדלים ביניהן.
להמשך קריאה >>

כאבי ראש
מעטים האנשים שיכולים לומר בכנות שהם אינם יודעים מה זה כאב ראש. אלו הם בני-המזל, שכן כאבי ראש הם אחד הסימפטומים הנפוצים, המציקים, והכרוניים ביותר הקיימים בגוף האדם.
הספרות הרפואית הסינית נדרשת רבות למושג "קונסטיטוציה". היות שמושג זה הוא המפתח להבנת מקורות רבים למחלות, נתעכב עליו גם אנחנו מעט.
להמשך קריאה >>

השמנה - צרות של עשירים?
השמנה היא עוד אחת ממיגוון המחלות הרבות שלצערנו מוגדרות כתופעה בריאותית שלילית ההולכת ומתרחבת בעולם השפע. בעבר נחשבו בני אדם שמנים לאידיאל היופי, וסימלו מעמד, כוח כסף וחיי מותרות. כולם קיוו למעט ריפוד שיגן עליהם בימי החורף הקרים והחשופים, ויסמל את העובדה שיש להם מה לאכול, דבר שלא היה מובן מאליו לפני עידן המהפכה התעשייתית והשפעתה הדרמטית על תעשיית המזון. כיום כבר קשה למצוא איש או אישה במערב שלא יסכימו מיד להשיל 2-3 קילוגרמים ממשקלם.
להמשך קריאה >>

לידה טבעית בסיוע צמחי מרפא
פלא הבריאה מביא איתו התרגשות רבה להורים הצעירים, ועל כל אישה הנושאת את התינוק לעבור חוויות גופניות ונפשיות מיוחדות, חלקן לא פשוטות, בדרכה להיות אמא, כנאמר: "בצער תלדי בנים".
להמשך קריאה >>

צמחי מרפא בעלי פעילות נוגדת-חימצון כטיפול מונע ולשיפור איכות החיים
בשנים האחרונות אנו עדים לצריכה הולכת וגוברת של תוספי תזונה רבים, ביניהם צמחי מרפא, אשר נחשבים לנוגדי-חימצון (אנטי-אוקסידנטים). אחת הסיבות לעלייה בצריכת תוספים מסוג זה היא השכיחות ההולכת וגוברת של מחלות כמו סרטן, רמת שומנים גבוהה בדם ומחלות אוטו-אימוניות שונות, מצד אחד, ומחקרים רבים אשר מתפרסמים לאחרונה, מתוך עניין של גופים רפואיים או במימון חברות מסחריות בעלות אינטרסים, מצד אחר.
להמשך קריאה >>

על צרבת וסותרי-חומצה
כמטפלים העוסקים ברפואה טבעית/הוליסטית, בין אם מדובר בנטורופתיה, ברפואה סינית או ברפואת צמחים, המטופלים שאנו פוגשים בקליניקה המודרנית כיום לא תמיד תואמים את הטיפוסים או את המצבים המתוארים בספרות הקלאסית. אחת הסיבות לכך היא השימוש הגובר והולך בתרופות כימיות: חלק גדול מהתרופות גורמות להיווצרות תהליכים שאינם טבעיים לגוף האדם, ופועלות בניגוד לטבע האנושי.
להמשך קריאה >>

השילוב של הרפואה המסורתית/אינטגרטיבית בעולם המדעי/קונבציונלי
ריפוי, רפואה, רופאים ומטפלים קיימים כמה אלפי שנים, כנראה מתחילת דרכה של האנושות. עד לפני כמאה שנים התבססו גישות הטיפול ששלטו בעולם על תיאוריות ופילוסופיות עתיקות, כגון הרפואה היוונית העתיקה, הרפואה הסינית, הרפואה ההודית - ה"אונני טיב", על הרפואה האיסלאמית העתיקה על פי איבן סינא, או על רפואת הרמב"ם.
להמשך קריאה >>

נטורופתיה: הזווית הרחבה של הרפואה הטבעית
יניב מורסיאנו, הרבליסט קליני ונטורופת, מבעלי חברת "ראן פארמה", הוא ראש המסלול ללימודי נטורופתיה והרבליסט קליני בבית הספר מירב של האוניברסיטה הפתוחה. יניב שימש גם כמטפל במחלקה לטיפול אונקולוגי משלים במרכז דוידוף, בבית החולים רבין (בלינסון). היתכן שנטורופתיה ורפואה קונבנציונלית הולכות יד ביד? הריאיון הזה הולך להיות מעניין.
להמשך קריאה >>

בשבחי הדגן המלא
כשעומדים מול המדף עם רשימת קניות, רצוי תמיד לבחור באורז מלא, בקמח מלא, בלחם מלא וכדומה. הנטורופתית קירה לוי מסבירה את חשיבותם של הדגנים המלאים בחיזוק המערכת החיסונית, וגם נותנת מתכון.
להמשך קריאה >>

הממתקים של הטבע
הפירות היבשים הם פצצות אנרגיה משופעות בסוכר, אבל גם בוויטמינים, במינרלים ובסיבים תזונתיים. הנטורופתית קירה לוי מסבירה כיצד מומלץ לצרוך אותם וגם מה היתרון בפירות שיובשו באופן טבעי
להמשך קריאה >>

צפיחית בדבש
כבר אלפי שנים שבני האדם מלקקים דבש, מרפאים בעזרתו ומברכים באמצעותו. קירה לוי, נטורופתית ומרצה בבית הספר מירב לרפואה משלימה, מספרת על יתרונותיו וחסרונותיו של הדבש ועל מוצרי הכוורת הבריאים באמת
להמשך קריאה >>

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותךאני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

קורסים נוספים שעשויים לעניין אותךדף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים