למידע נוסף מלא/י פרטיך
אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
חשיפה » לימודי תקשורת, טלוויזיה וקולנוע » לימודי בימוי קולנועי והפקה

לימודי בימוי קולנועי והפקה


התמחות מעשית ביצירה קולנועית – מכתיבת התסריט ועד הפקת סרט
תוכנית הלימודים בבימוי קולנועי והפקה מתמקדת בעבודתו של הבמאי – כיצד הוא מספר סיפור, יוצר פרשנות לתסריט, חושב, רואה את העולם, מדריך, מפעיל צוות ועוד. נלמד איך יכולה הייחודיות שלנו, כבני אדם, לבוא לידי ביטוי בעבודת הבימוי וביצירה הקולנועית שניצור. נלמד את השפה הקולנועית ואת העשייה הקולנועית תוך תירגול מעשי, נתנסה בעבודת צוות על סט, ונבצע תרגילים בסדר קושי עולה עד לבימוי והפקה של סרט הגמר כפרויקט מסכם. הלימודים כוללים ליווי, תמיכה, ומתן משוב לתרגילים ולשלבי הפקת סרט הגמר.

כל מה שרציתם לדעת על התוכנית הייחודית שלנו:

למי זה מתאים הקורס?
אוהבים קולנוע עלילתי? מתים על סדרות דוקומנטריות או על סדרות רשת? יש לכם משהו חשוב לספר לעולם? רוצים ליצור בעצמכם? – הקורס הזה מתאים לכם, אוהבי היצירה הקולנועית, ואנשים המעוניינים להפיק סרט אישי או קבוצתי.

תקציר תכנית הלימודים:

קורס בימוי קולנועי והפקה - סדנה שנתית
בסדנה זו נלמד את השפה הקולנועית ואת העשייה הקולנועית תוך תירגול מעשי. הסדנה מבוססת על עבודות הסטודנטים. נעמיק את הלמידה ביחס לרעיון העומד בבסיס כל סרט ולגבי היכולת לספר סיפור, נתוודע לתסריט, לצילום, לקומפוזיציה, לתאורה ולפס הקול, ונלמד על המשחק, על האווירה ועוד.
תסריטאות – סדנה שנתית
בסדנה זו נרכוש את הכלים הבסיסיים לכתיבת תסריט – הפורמט, התוכן והסגנון – ונתוודע לעקרונות היסוד של הכתיבה הדרמטית לקולנוע ולטלוויזיה. נלמד את הגדרת התסריט, בניית תבנית תסריט לקולנוע, בחירת כותרת הסצינה ותהליך הכתיבה, משלב הרעיון דרך סינופסיס–טריטמנט, ועד לתסריט.
קורס המבע הקולנועי בראי התקופה
הסדנה תעסוק בהקניית מושגי יסוד וידע על דרכי המבע הייחודיות של המדיום הקולנועי מנקודת המבט של צופים ויוצרים בקולנוע הקלאסי, ובעידן הדיגיטלי של המדיום. יוצגו טכניקות קולנועיות – ממבנה הפריים והשוט (shot) ועד טכניקות קולנועיות היוצרות תובנות ותגובות רגשיות.
סדנת משחק מול מצלמה
בסדנה זו יוקנו כלים מעשיים הנדרשים בעבודת הבמאי מול שחקנים, וכן לצורך תקשורת והכוונת השחקנים על הסט. נלמד מהו משחק, וכן עקרונות ושיטות משחק, מהי מטרת הסצינה, דיאלוג בין שחקנים, Give and Take, ההבדל בין קומדיה לדרמה, דמויות ומצבי קיצון (נכה, דמות רוצח סדרתי), התנסות אישית בעבודת השחקן ובימוי שחקנים.

מטרת תוכנית הלימודים בימוי קולנועי והפקה
הלימודים בקורס זה נועדו לפתח ולהעמיק את יכולת הביטוי האישי בתחום הקולנוע, הטלוויזיה, והמדיה החדשה, ולהקנות כלים יצירתיים ומעשיים הנדרשים בתחום הבימוי וההפקה.

היקף הלימודים בקורס בימוי קולנוע והפקה
הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע בשעות הערב, משך 8 חודשים, ובסך הכל 260 שעות לימוד אקדמיות בנוסף לעבודה עצמית על פרויקט הגמר.

סביבת הלימודים
בית הספר חשיפה לאמנויות התקשורת והדיגיטל, שהוא חלק ממערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, שוכן בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה בכפר הירוק, במקום נגיש ומרכזי (צומת מרכזית במרכז הארץ). בית הספר פועל כבר יותר מ-30 שנה, ומתמחה במקצועות התקשורת, הטלוויזיה והדיגיטל. יש בו כיתות לימוד, מעבדות מדיה מצוידות, וחדר תירגול הפתוח בכל שעות היום. סביבת הלימודים אינטימית ונעימה, ולרשות התלמידים עומדים קפיטריה ושפע מקומות חנייה חינם.

סגל ההוראה:*


שרית חמייאן
יוצרת, במאית, עורכת תוכן ותסריטאית מובילה זה 23 שנים, לקטורית ומנטורית בקרנות הקולנוע השונות. מובילה בתחום הווידאותרפיה בארץ ובעולם. מומחית בהנחיית תהליכים תרפויטיים, חינוכיים וקהילתיים עם וידאו. מפתחת מודל VideoSense™ לעבודה עם צילום ככלי תרפויטי.
יעל כפיר צוקר
בעלת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בתיאולוגיה ממכללת UTS בניו יורק. מלמדת מגוון קורסים בקולנוע עיוני בארץ ובחו"ל: תולדות הקולנוע, תיאוריות קולנועיות, מבע קולנועי וצפייה ביקורתית בסרטים.
הדר קליינמן צדוק
בעלת תואר BA קולנוע וטלוויזיה- הפקה ותסריטאות, אוניברסיטת ת"א ותואר MED בהצטיינות, חינוך לאמנות, המכללה האקדמית בית ברל. מתמקדת ביצירת סדרות דוקומנטריות משובחות שהוקרנו בערוצי הטלוויזיה בארץ ובחו"ל.
שעיה סטנילוב
צלם ועורך סרטים. מרצה לעריכה דיגיטלית ולטכנולוגיה של הווידאו. מילא תפקידים רבים בהפקות לתיאטרון לטלוויזיה ולקולנוע בחו"ל. שימש כצלם ועורך כתבות טלוויזיה בעבור ערוצי טלוויזיה זרים. בעל תואר M.Sc. בהנדסה
*רשימת המרצים חלקית ונתונה לשינויים

שילוב לימודי תעודה עם לימודי תואר ראשון


לימודי התעודה בתוכנית הלימודים בימוי קולנועי כיתת והפקה מקנים נקודות זכות לשילוב לימודים לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במסגרת הלימודים האקדמיים, או להמשך הלימודים בה. הסטודנטים אשר לומדים גם במסלול האקדמי וגם במסלולים המקצועיים מקבלים הנחה בשכר הלימוד ללימודי התעודה.

אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

דף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים