למידע נוסף מלא/י פרטיך
אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
חשיפה » לימודי תקשורת, טלוויזיה וקולנוע » לימודי בימוי קולנועי והפקה

לימודי בימוי קולנועי והפקה


התמחות מעשית ביצירה קולנועית – מכתיבת התסריט ועד הפקת סרט
תוכנית הלימודים בבימוי קולנועי והפקה מתמקדת בעבודתו של הבמאי – כיצד הוא מספר סיפור, יוצר פרשנות לתסריט, חושב, רואה את העולם, מדריך, מפעיל צוות ועוד. נלמד איך יכולה הייחודיות שלנו, כבני אדם, לבוא לידי ביטוי בעבודת הבימוי וביצירה הקולנועית שניצור. נלמד את השפה הקולנועית ואת העשייה הקולנועית תוך תירגול מעשי, נתנסה בעבודת צוות על סט, ונבצע תרגילים בסדר קושי עולה עד לבימוי והפקה של סרט הגמר כפרויקט מסכם. הלימודים כוללים ליווי, תמיכה, ומתן משוב לתרגילים ולשלבי הפקת סרט הגמר.

למי מתאימים הלימודים?
אוהבים קולנוע עלילתי? מתחברים לסדרות דוקומנטריות או לסדרות רשת? יש לכם משהו חשוב לספר לעולם? רוצים ליצור בעצמכם? – מסלול זה מתאים בדיוק לאוהבי היצירה הקולנועית, ואנשים המעוניינים להפיק סרט אישי או קבוצתי.

תקציר תכנית הלימודים:

קורס בימוי קולנועי והפקה - סדנה שנתית
בסדנה זו נלמד את השפה הקולנועית ואת העשייה הקולנועית תוך תירגול מעשי. הסדנה מבוססת על עבודות הסטודנטים. נעמיק את הלמידה ביחס לרעיון העומד בבסיס כל סרט ולגבי היכולת לספר סיפור, נתוודע לתסריט, לצילום, לקומפוזיציה, לתאורה ולפס הקול, ונלמד על המשחק, על האווירה ועוד.
תסריטאות
בסדנה זו נרכוש את הכלים הבסיסיים לכתיבת תסריט – הפורמט, התוכן והסגנון – ונתוודע לעקרונות היסוד של הכתיבה הדרמטית לקולנוע ולטלוויזיה. נלמד את הגדרת התסריט, בניית תבנית תסריט לקולנוע, בחירת כותרת הסצינה ותהליך הכתיבה, משלב הרעיון דרך סינופסיס–טריטמנט, ועד לתסריט.
המבע הקולנועי בראי התקופה
הסדנה תעסוק בהקניית מושגי יסוד וידע על דרכי המבע הייחודיות של המדיום הקולנועי מנקודת המבט של צופים ויוצרים בקולנוע הקלאסי, ובעידן הדיגיטלי של המדיום. יוצגו טכניקות קולנועיות – ממבנה הפריים והשוט (shot) ועד טכניקות קולנועיות היוצרות תובנות ותגובות רגשיות.
סדנת משחק מול מצלמה
בסדנה זו יוקנו כלים מעשיים הנדרשים בעבודת הבמאי מול שחקנים, וכן לצורך תקשורת והכוונת השחקנים על הסט. נלמד מהו משחק, וכן עקרונות ושיטות משחק, מהי מטרת הסצינה, דיאלוג בין שחקנים, Give and Take, ההבדל בין קומדיה לדרמה, דמויות ומצבי קיצון (נכה, דמות רוצח סדרתי), התנסות אישית בעבודת השחקן ובימוי שחקנים.
סדנה מעשית מרוכזת בצילום וידאו
לומדים את יסודות הצילום, שימוש בסיסי בסאונד ותאורה, לצורך הפקת הסרט.

מטרת תוכנית הלימודים בימוי קולנועי והפקה
הלימודים בקורס זה נועדו לפתח ולהעמיק את יכולת הביטוי האישי בתחום הקולנוע, הטלוויזיה, והמדיה החדשה, ולהקנות כלים יצירתיים ומעשיים הנדרשים בתחום הבימוי וההפקה.

היקף הלימודים בקורס בימוי קולנוע והפקה
הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע בשעות הערב, משך 8 חודשים, ובסך הכל 234 שעות לימוד אקדמיות בנוסף לעבודה עצמית על פרויקט הגמר.

סביבת הלימודים
בית הספר חשיפה ממוקם בקריית חינוך תל אביב (שושנה פרסיץ 13), וכולל כיתות לימוד ומעבדות מדיה מצוידות, חדר תרגול הפתוח בכל שעות היום וצוות מתרגלים מקצועי. שפע של חנייה בחינם וקפיטריה.

סגל ההוראה:*


שרית חמייאן - מרכזת מקצועית
יוצרת, במאית, עורכת תוכן ותסריטאית מובילה זה 23 שנים, לקטורית ומנטורית בקרנות הקולנוע השונות. מובילה בתחום הווידאותרפיה בארץ ובעולם. מומחית בהנחיית תהליכים תרפויטיים, חינוכיים וקהילתיים עם וידאו. מפתחת מודל VideoSense™ לעבודה עם צילום ככלי תרפויטי.
יעל כפיר צוקר
בעלת תואר ראשון בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל-אביב ותואר שני בתיאולוגיה ממכללת UTS בניו יורק. מלמדת מגוון קורסים בקולנוע עיוני בארץ ובחו"ל: תולדות הקולנוע, תיאוריות קולנועיות, מבע קולנועי וצפייה ביקורתית בסרטים.
הדר קליינמן צדוק
בעלת תואר BA קולנוע וטלוויזיה- הפקה ותסריטאות, אוניברסיטת ת"א ותואר MED בהצטיינות, חינוך לאמנות, המכללה האקדמית בית ברל. מתמקדת ביצירת סדרות דוקומנטריות משובחות שהוקרנו בערוצי הטלוויזיה בארץ ובחו"ל.
שעיה סטנילוב
צלם ועורך סרטים. מרצה לעריכה דיגיטלית ולטכנולוגיה של הווידאו. מילא תפקידים רבים בהפקות לתיאטרון לטלוויזיה ולקולנוע בחו"ל. שימש כצלם ועורך כתבות טלוויזיה בעבור ערוצי טלוויזיה זרים. בעל תואר M.Sc. בהנדסה
*רשימת המרצים חלקית ונתונה לשינויים

תעודה


לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה מטעם בית ספר חשיפה - האוניברסיטה הפתוחה, לימודי החוץ.

שילוב לימודי תעודה עם לימודי תואר ראשון


לימודי התעודה בתוכנית הלימודים בימוי קולנועי כיתת והפקה מקנים נקודות זכות לשילוב לימודים לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה במסגרת הלימודים האקדמיים, או להמשך הלימודים בה. הסטודנטים אשר לומדים גם במסלול האקדמי וגם במסלולים המקצועיים מקבלים הנחה בשכר הלימוד ללימודי התעודה.

אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים

דף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים