האוניברסיטה הפתוחה דיקנט הלימודים מערך הייעוץ וההדרכה היחידה לסטודנטים עם לקויות למידה
הקטנת הטקסט    הגדלת הטקסט

נהלי פנייה

סטודנט חדש

(פנייה ראשונה ליחידה)

  • סטודנטים אשר אובחנו עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז ומעוניינים להסתייע בשירותי היחידה מתבקשים לשלוח העתק דוח אבחון תקף .
  • מתקבלים אבחונים עדכניים שנערכו על-ידי מאבחן מורשה במהלך חמש השנים האחרונות העומדים בקריטריונים וקובעים בבירור אבחנה של לקות למידה. מתקבלות גם חוות דעת רפואיות מקיפות (שנערכות על-ידי רופא מומחה: נוירולוג או פסיכיאטר הקובע אבחנה של הפרעת קשב וריכוז ADHD). בנוסף לדו"ח האבחון, יש לצרף גם "טופס נלווה לאבחון". את דוח האבחון המלא בצירוף הטופס הנלווה יש לשלוח לפקס: 09-7780628, או לכתובת: היחידה לסטודנטים עם לקויות למידה, האוניברסיטה הפתוחה, דרך האוניברסיטה 1, ת"ד 808, רעננה 43537 . רצוי להתקשר למזכירות לוודא את הגעת המסמכים בשלמותם.
  • המועד האחרון להגשת האבחונים חדשים מפורסם בהודעות רצות בעמוד הבית של אתר היחידה. סטודנטים הלומדים אנגלית מתבקשים לשלוח את האבחונים שלהם לפני תחילת הסמסטר.
  • סטודנטים שאין ברשותם אבחון תקף מוזמנים להתקשר ליחידה לסטודנטים עם לקויות למידה בטלפון: 09-7781958, או לפנות בדוא"ל באמצעות טופס ליצירת קשר על מנת לערוך שיחת בירור מקדימה עם יועצת ללימודים אקדמיים.

לאחר שהמסמכים מתקבלים ביחידה הם מועברים לבדיקת הצוות המקצועי. תהליך הבדיקה אורך כחודש ימים. לאחר מכן נשלח מייל ובו הודעה האם הסטודנט יהיה זכאי להסתייע בשירותי היחידה על סמך אבחון זה. לאחר קבלת הודעה על פתיחת התיק לסטודנט – הסטודנט מתבקש ליצור קשר לשם שיחת היכרות .

סטודנט ותיק

(המוּכּר ביחידה)

סטודנטים ותיקים המעוניינים לקבל ייעוץ ותמיכה אישית לאורך כל תקופת לימודיהם, מוזמנים להתקשר ליחידה לסטודנטים עם לקויות למידה בטלפון: 09-7781958, או באמצעות טופס ליצירת קשר.

טפסים

טופס נלווה לאבחון (לסטודנטים חדשים בלבד)

טופס לוועדה לתנאי בחינה חריגים (הגישה דרך מערכת "שאילתא", במסך פניות, פתיחת פניה חדשה תוצג האפשרות לטופס לסטודנטים המוכרים ביחידה בלבד). מומלץ לשוחח עם יועצת מהיחידה ולבדוק שהתנאים קיימים בקורס המבוקש.