מתחם אולפני הוידאו

בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה בבניין הטכנולוגיות ממוקמים אולפני וידאו העומדים בסטנדרטים מקצועיים גבוהים ומשמשים לשידור חי של מפגשי הנחיה מקוונים , הרצאות, כנסים וימי עיון, וכן לצילום והפקות וידאו של הרצאות אקדמיות, ראיונות ועוד.  אולפני הוידאו משדרים מדי יום משעה 8:00 ועד 22:00 עשרות מפגשי הנחיה מקוונים המתקיימים בו-זמנית.

אולפני שידור

במתחם עשרה אולפני וידאו קטנים, בגודל של 7-6 מ"ר כל אחד, המיועדים לשידור של מפגשי הנחיה מקוונים, באמצעות מערכת זום. המרצים מתפעלים את השידור באולפנים עצמאית, ומתפקדים, בנוסף להיותם מרצים, גם כבימאים וכמפיקים. יש בהם שני מחשבי שידור, מסך ואקום טאצ' לכתיבה חופשית בעזרת עט דיגיטלית, מצלמת וידאו רובוטית, שני מסכי מוניטור לתצוגה של המנחה והמשתתפים בשידור, תאורת אולפן מקצועית, מערכת סאונד, אקוסטיקה מתאימה ורקע כרומקי כחול או ירוק. 

אולפן הקלטות

האולפן, ששטחו כ־30 מ"ר, משמש לצילום  הרצאות אקדמיות, ראיונות וסרטונים שונים. נוסף על כך מועברים ממנו בשידור חי כנסים וימי עיון. באולפן ציוד צילום והקלטה חדשני באיכות הקלטה4K , שלוש מצלמות Full HD , מחשב הקלטה ISO עם ארבעה ערוצים, מערכת סאונד מתקדמת, טלפרומטר, ותאורת אולפן מקצועית ורקע כרומקי ירוק.
מחדר הבקרה ("הקונטרול") הסמוך לאולפן מנוהלים ומתופעלים הצילומים והשידורים שמתקיימים באולפן. הקונטרול מאובזר במערכות ניתוב והפעלה מרחוק של המצלמות והתאורה באולפן, וכך מתאפשרת הפעלה מיטבית של האולפן במהלך הצילום או השידור. בזמן הצילומים נוכחים בקונטרול - המפעיל הטכני, צוות הקורס האקדמי, במאית ומפיק - כדי לפקח על האיכות האקדמית ועל איכות ההפקה. 

חדר בקרה מרכזי

חדר בקרה מקצועי ומשוכלל משמש לבקרה על השידורים מכל האולפנים, ועל השידורים משמונה הכיתות ההיברידיות של האוניברסיטה הפתוחה שפרושות ברחבי הארץ. ממנו אפשר לשלוט במחשבים, בסאונד ובווידאו מכל מקורות השידור. טכנאי השידור שמפעילים את חדר הבקרה אחראים לתקינות השידורים, לפתרון בעיות ותקלות ולסיוע למרצים ולסטודנטים במידת הצורך.

כיתה היברידית

כיתת לימוד היברידית מאפשרת לקיים שיעור או הרצאה שבהם המרצה וחלק מהסטודנטים נוכחים בכיתה, וחלקם מתחברים מרחוק. לאוניברסיטה שמונה כיתות היברידיות בקמפוסים ברחבי הארץ, שבהן אנו משתמשים במערכת זום, אבל אפשר כמובן להשתמש בכל מערכת שידור אחרת. הכיתה מאובזרת בשתי מצלמות, אחת מכוונת למרצה והשנייה מצלמת את חלל הכיתה, במסך טאצ' אינטראקטיבי "86 ובמערכת שמע מתקדמת.  

סיור תלת מימד וירטואלי באולפנים