על האולפנים

בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה בבניין הטכנולוגיות ממוקמים אולפני וידאו מקצועיים המשמשים לשידורים חיים של מפגשי הנחיה מקוונים ולהפקת משאבי למידה מצולמים.

אולפני שידור

במתחם שמונה אולפני וידאו קטנים, בגודל של 7-6 מ"ר כל אחד, המיועדים לשידור של מפגשי הנחיה מקוונים ברשת האינטרנט, באמצעות מערכת אופק או מערכת זום. האולפנים הם מעין "Cockpit Video Studio", כלומר המרצים מתפעלים אותם עצמאית, ומתפקדים, בנוסף להיותם מרצים, גם כבימאים וכמפיקים. מערכת ההפעלה של האולפנים ידידותית ופשוטה להפעלה ומיועדת למרצים המצטלמים ומשדרים בישיבה בלבד. על תפעול האולפנים "מנצח" טכנאי שיושב בחדר הבקרה ודואג לתקינות השידור ולסיוע למרצים ולסטודנטים במידת הצורך.

אחד האולפנים משמש גם כאולפן קול להפקת  ספרי לימוד קוליים, לקריינות של מאמרים, בחינות וכל חומר לימוד טקסטואלי שדורש גירסה קולית. 

אולפן הקלטות

גודל האולפן כ-30 מ"ר והוא נועד לצילום ולהפקה של הרצאות אקדמיות וסרטונים. תסריטאית, בימאית, צלם מקצועי ומאפרת מלווים את המרצים בזמן הצילום. האולפן מאובזר בציוד צילום והקלטה חדשני, וכולל שלוש מצלמות  FULL HD, מחשב הקלטה ISO עם ארבעה ערוצים, מערכת סאונד מתקדמת, טלפרומפטר, תאורה מתאימה וציוד ניתוב ובקרה המאפשר למפעיל האולפן גמישות מרבית בזמן הצילום.  

הידעת?

אולפני הווידאו משדרים במהלך הסמסטר מדי יום משעה 8:00 עד 22:00 עשרות מפגשי הנחיה מקוונים המתקיימים בו-זמנית.