אולפני וידאו

הידעת?

אולפני הווידאו משדרים מדי יום משעה 8:00 עד 22:00 עשרות מפגשי הנחיה מקוונים המתקיימים בו-זמנית.


שני אולפני הווידאו הראשונים הוקמו בשנת 1995 והתבססו על תקשורת לווינית. הקורסים שודרו משני אולפנים ברמת אביב לעשרות כיתות לימוד ברחבי הארץ 

על האולפנים

בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה בבניין הטכנולוגיות ממוקמים אולפני וידאו מקצועיים המשמשים לשידורים חיים של מפגשי הנחיה מקוונים ולהפקת חומרי לימוד בווידאו.

אולפני שידור

במתחם שמונה אולפני וידאו קטנים, בגודל של 7-6 מ"ר כל אחד, המיועדים לשידור של מפגשי הנחיה מקוונים ברשת האינטרנט או לצילום חומרי לימוד בווידאו. האולפנים הם מעין "Cockpit Video Studio", המרצים מתפעלים אותם עצמאית, ומתפקדים, בנוסף להיות מרצים, גם כבמאים וכמפיקים. מערכת ההפעלה של האולפנים ידידותית ופשוטה להפעלה ומיועדת לאדם המצטלם ומשדר בישיבה בלבד. על תפעול של כל ארבעת אולפנים "מנצח" טכנאי אחד שדואג לתקינות השידור ומסייע למרצים ולסטודנטים במידת הצורך.

אחד האולפנים משמש גם כאולפן קול להפקת  ספרי לימוד קוליים, לקריינות של מאמרים, בחינות וכל חומר לימוד טקסטואלי שדורש גירסה קולית.

 

אולפן הקלטות

גודל האולפן כ-30 מ"ר והוא נועד לצילום ולהפקה של הרצאות וסרטונים. צלם מקצועי ומפיק מלווים את המצולמים לאורך ההקלטה. האולפן משמש גם לשידור חי של אירועים מיוחדים וכנסים מקוונים. הוא מאובזר בציוד צילום והקלטה חדשני, וכולל שלוש מצלמות FULL HD, מחשב הקלטה ISO עם ארבעה ערוצים, מערכת סאונד מתקדמת, טלפרומפטר, תאורה מתאימה וציוד ניתוב ובקרה המאפשר למפעיל גמישות מרבית בזמן הצילום.