המרכז למחקרי סביבה וקיימות

ערי ישראל בשנת 2065 – צפופות, חמות, מזוהמות ומחניקות?

התחזיות מצביעות על עלייה ניכרת בקצב גידול האוכלוסייה במדינת ישראל. עד שנת 2065 אוכלוסיית המדינה צפויה להכפיל את עצמה ולמנות יותר מ-20 מיליון נפש, ויותר מ-95% מהם יגורו בערים, והצפיפות בהן תלך ותגדל.

המשך קריאה
ערי ישראל בשנת 2065 – צפופות, חמות, מזוהמות ומחניקות?
אפשר לדמיין עתיד עירוני טוב יותר – ירוק וידידותי

אפשר לדמיין עתיד עירוני טוב יותר – ירוק וידידותי

ערים עתידיות שיושתתו על עקרונות הקיימות יוכלו לספק סביבה נעימה, בריאה ואיכותית למגורים, גם במציאות של צפיפות. ערים אלה יושתתו על תחבורה ציבורית איכותית, נגישה וזמינה בלב המרקם העירוני. לצד התחבורה הציבורית יוקמו דרכים ייעודיות להולכי רגל ולרוכבי אופניים. אפשר לדמיין ערים שבהן יוגבל כליל השימוש ברכב במרכז העיר, והדבר יאפשר את צמיחתם ואת טיפוחם של שטחים ירוקים המשתלבים בתוך ובין הבניינים.

המשך קריאה

הזרקור - פרסומי המרכז והחדשות האחרונות בתחומי הסביבה והקיימות

עקבו אחרינו והתעדכנו בפרסומי ומחקרי המרכז האחרונים, מחקרים נוספים של חוקרי וחוקרות המרכז, מאמרי דעה ובחדשות האחרונות בתחומי הסביבה והקיימות

לפרסומים וחדשות
הזרקור
International Conference

Sustainable Cities of The Future

המרכז עתיד לקיים את הכנס המחקרי הבינלאומי הראשון לעירוניות בת קיימא בישראל. הכנס, שיתקיים באנגלית, יעסוק באתגרים המורכבים של עירוניות בת קיימא ויאפשר דיאלוג רב-תחומי ובינלאומי על נושאים מגוונים בהם: מדיניות, רגולציה וממשל בדרך לערים מקיימות; פוליטיקה, דמוקרטיה ויחסי מדינה-עיר; טכנולוגיות, תשתיות אנרגיה וניידות; קיימות עירונית, בינה מלאכותית וביג דאטה; צורה, עיצוב אדריכלות ובנייה בנות קיימא. לכנס תקדם סדנה לדוקטורנטים ופוסט-דוקטורנטים.

לאתר הכנס בשפה האנגלית | For the conference website in English

לאירועי המרכז למחקרי סביבה וקיימות