יראו אור

למדא

בונות ארץ חדשה: אדריכליות וארגוני נשים בתקופת המנדט / סיגל דוידי

הספר עוקב אחר הקשר ההדוק שבין מוסדות חברתיים לנשים – שהוקמו בתקופת המנדט בידי ארגוני נשים ובתכנון נשים אדריכליות – לבין השינויים החברתיים והתרבותיים שחלו בדמותה ובמעמדה של האשה העירונית והאירופית בשנות העשרים והשלושים בארץ ישראל.

למדא

ממתינים בדרכם: המסע של זרע ביתא ישראל מאתיופיה / רוית תלמי־כהן

הספר מבוסס על מחקר אנתרופולוגי פורץ דרך וראשון בסוגו העוסק באחת הסוגיות המורכבות והכאובות ביותר חברה הישראלית – מסע העלייה של קהילת זרע ביתא ישראל – ובתוך כך מאיר באופן מרתק את הסיפור הציוני כולו, על שלל אזורי הצללים שבו.

למדא

המלחמה מעבר למילים: שפות של זיכרון ממלחמת העולם הראשונה ועד ימינו / ג'יי ווינטר

עיבוד מרתק לסדרת הרצאות בנושא צילומי מלחמה שנשא פרופ' ג'יי ווינטר באוניברסיטת חיפה ושעיקרו מבט פנורמי על האופן שבו אמנויות שונות משפיעות על תפיסתנו את המלחמה מאז שנת 1914

למדא

המטאפיסיקה של הגזע: מדע ואמונה בהשקפת העולם הנאצית / עמית ורשיצקי

מהו הנאציזם? ספר זה מבקש לענות על שאלה מורכבת וסבוכה זו באמצעות ניתוח כתביהם של הוגים, מדעני גזע ותיאורטיקנים פוליטיים בגרמניה שבין שתי מלחמות העולם, ולהראות כיצד התגבשה על רקע משבר המודרנה וחיפושם של אנשי רוח גרמנים אחר "השקפת עולם" חדשה שתספק ביטחון בעולם מודרני ומחולן.

למדא

מהפכן בגלימה: סיפורו של קמילו טורס / איתן גינזברג

סיפור חייו, הגותו ומורשתו של הכומר, המדינאי והלוחם קמילו טורס, איש קולומביה, על רקע התמורות הפוליטיות והחברתיות שפקדו את דרום אמריקה במהלך המאה ה-20. זהו הספר הראשון בשפה העברית העוסק בהיסטוריה המודרנית של קולומביה וכנסייתה.

למדא

מאחורי המספרים: דמוגרפיה פוליטית בישראל / און וינקלר

ניתוח מקיף ועדכני של הדמוגרפיה הישראלית במטרה לשפוך אור על הגורמים המרכזיים להפיכתה של ישראל מ"מדינת כל אזרחיה" ל"מדינת כל שבטיה".