ספרי לימוד דיגיטליים

ספרי הלימוד בהוצאת האוניברסיטה הפתוחה מותאמים ללמידה עצמית ומצטיינים ברמה אקדמית גבוהה.
בקורסים רבים מופצות לסטודנטים באמצעות אתרי הקורסים, במקביל למהדורה המודפסת, גם גירסה דיגיטלית של הספרים בפורמטPDF .  קובצי הספרים הללו מוגנים באמצעות "הגנה חברתית" - זוהי הגנה שמבוססת על אמון בין האוניברסיטה לסטודנטים שלה. כאשר סטודנטים לוחצים באתר הקורס על קובץ הספר הדיגיטלי, נפתח להם טופס הצהרה בו הם מתחייבים לעשות בספר שימוש אישי בלבד ולא להפיץ אותו הלאה. רק לאחר שהם חותמים על הטופס, הם יכולים להוריד את הקובץ למחשב האישי שלהם. בנוסף על כך, מוטבעים בקובץ הדיגיטלי פרטים מזהים של הסטודנטים במעין water mark .

ספרי לימוד קוליים

ספרי לימוד קוליים הם גירסת השמע של ספרי הלימוד המודפסים. הם מופצים לסטודנטים באתרי הקורסים בחלק קטן מהקורסים.
הספרים הקוליים מציעים ערוץ למידה נוסף לסטודנטים עם צרכים מיוחדים וכן לסטודנטים עם מוגבלות ראייה. נוסף על כך, נהנים מהספרים הללו גם מי ששיטת הלמידה המועדפת עליהם היא שמיעה. כמובן נעזרים בספרים הקוליים גם סטודנטים הרוצים לנצל ביעילות רבה יותר את זמנם - להאזין להם בנסיעה, בחדר הכושר, בשפת הים וכד'.
 

ספרי לימוד מועשרים

בחלק מהקורסים מופקים ספרי לימוד ומדריכי למידה המועשרים בסרטונים, בקטעי אודיו ובקישורים לאתרים מרחיבי דעת. גם סטודנטים הקוראים את הספרים בגרסה מודפסת, יכולים ליהנות ממשאבי המדיה הללו באמצעות אפליקציה בטלפון החכם שסורקת  את ה-QR codes (ברקוד) המשולבים בספרים ומפנים למדיה. ניתן לנהל את המשאבים המקושרים ולעדכן אותם ללא צורך בהדפסה מחדש של הספר. המערכת גם מאפשרת לקבל מידע סטטיסטי על אודות השימוש של הסטודנטים בספרים הללו.