מועדון הדיבייט

מועדון הדיבייט

מועדון הדיבייט של האוניברסיטה הפתוחה הינו מועדון דיבייט תחרותי אשר נפגש אחת לשבוע ללימוד תחום הדיבייט ולתרגול משחק הדיבייט.
המועדון נתמך ומאורגן על ידי אגודת הסטודנטיות והסטודנטים, ועובד תחת מחלקת תרבות באגודה.  המשתתפים במועדון הם סטודנטים פעילים ששילמו דמי רווחה שנתיים.
דיבייט (בעברית: מעמת) הינו דיון תחרותי. זהו ספורט המשלב לוגיקה, חשיבה מהירה ורטוריקה. במשחק הדיבייט קבוצות מתחרות ביניהן בשכנוע פאנל שופטים בנושא מסוים אשר ניתן להן מבלי שהתכוננו אליו מראש.
דיבייט מפתח חשיבה אנליטית, ביטחון עצמי ויכולת פרזנטציה גבוהה, שמסייעות בלימודים, בעבודה ובחיים האישיים.

המועדון פותח את שעריו למצטרפים חדשים פעם בשנה לקראת סמסטר הסתיו.
במקביל המועדון מקיים סדנאות דיבייט במהלך שנת הלימודים האקדמאית, הנותנות הצצה קצרה אך 
משמעותית מאוד לתחום הדיבייט ומשחק הדיבייט.​

 

כיצד המועדון עובד?

מועדון הדיבייט עובד במתכונת שנתית: בסמסטר א  לומדים את תורת הדיבייט - כיצד לבנות טיעון משכנע, כיצד להעביר את המסר, כיצד לשחק את משחק הדיבייט (חלק עיוני) ולאחר מכן מקיימים דיבייט מלא דרך כך מתרגלים את משחק הדיבייט, ומטמיעים את החומר (חלק מעשי).
סמסטר ב מוקדש בעיקר לתרגול מעשי של דיבייט ולהמשך הטמעת החומר. סטודנטים עם שאיפות תחרותיות יכולים להצטרף לנבחרת המועדון ולהתחרות בתחרויות בארץ ובעולם.
 

מועדון הדיבייט=מועדון חברתי

מעבר לשיפור היכולות האנליטיות והאופציה להתחרות בספורט אינטלקטואלי בעל מסורת של מאות שנים בתחרויות החשובות בארץ ובעולם, חברי מועדון הדיבייט הם חלק ממועדון חברתי ומגובש, אשר מקיים פעילויות רבות ומעלות תרומה חשובה גם לפן החברתי באוניברסיטה הפתוחה.

 

הישגי המועדון

  • זכייה באליפות הארץ בדיבייט
  • רבע גמר אליפות אירופה בדיבייט
  • זכייה באליפות ישראל הפתוחה באנגלית
  • הגעה לגמר אליפות ישראל הפתוחה בדיבייט (פעמיים)​

צור קשר

אגודת הסטודנטים

טלפון:
דוא"ל: debate@studentop.org