מזווית אישית - חוויות נגישות באו"פ

נגישאו"פ הוא מידעון אלקטרוני בנושא נגישות שבו האוניברסיטה הפתוחה מפרסמת סיפורים יוצאי דופן ומרגשים על סטודנטים ועובדים המתמודדים עם מגבלות ומגיעים להישגים מרשימים ומעוררי השראה.

מדי פעם נעלה כאן סיפורים, מתוך מידעון הנגישאו"פ, של סטודנטים ועובדים המתמודדים עם מוגבלות והמענה להם באוניברסיטה הפתוחה.

 

לסיפור

עומרי חותם

"קוראים לי עמרי חותם, ואני סטודנט למדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, מתנדב בצה"ל ומשרת כקצין בקבע במשרה מלאה. לפני כארבע שנים, כשהייתי בן 22, התגלתה אצלי ALS מחלת ניוון שרירים נדירה וחשוכת מרפא

לסיפור

שירלי לוי

הניצחון של שירלי: "מסע אל הבלתי אפשרי" בטקס הבוגרים האחרון קיבלה שירלי לוי תואר ראשון בפסיכולוגיה. לרגל סיום הלימודים, היא כתבה טקסט קצר המסכם את חוויית הלימודים באוניברסיטה הפתוחה.

לסיפור

ליאור פלד

שמי ליאור פלד, סטודנטית שנה שישית ואחרונה במסלול מדעי החברה והרוח, ואמא לשלושה ילדים. כל חיי חלמתי ללמוד באוניברסיטה, כל חברותיי למדו לתואר ראשון ואפילו שני ורק אני לא יכולתי להגשים את החלום.

לסיפור

יעל יפרח

יעל יפרח, מתניידת עם כסא גלגלים ממונע: "נכים פיזית הם לא נכים שכלית" שמי יעל יפרח (28), סטודנטית באו"פ, שנה שלישית, במסלול מדעי החברה ותקשורת, אני גם נכה פיזית שמתניידת עם כיסא גלגלים ממונע.

לסיפור

צביקה כספי

"ואז זה קרה. חמש שניות של בשורה, והנה החיים שהכרתי לא ישובו עוד להיות כשהיו." צביקה כספי, בוגר טרי של האו"פ, מספר על התמודדותו עם לימודים אקדמיים כסטודנט עם מוגבלות.

לסיפור

ערן גל

ערן גל הוא בוגר של האוניברסיטה הפתוחה במדעי החברה בהדגשת חינוך ותקשורת. כיום ערן מוביל את תחום ההדרכה ב"מגדל אור", מרכז רב שירותי העוסק זה 50 שנה בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם לקויות ראייה או עיוורון.