יאן גלבורד ומיכאל זסלבסקי במקום השלישי באליפות השחמט
מדליית ארד לאוניברסיטה הפתוחה באליפות אירופה לאוניברסיטאות בשחמט
נבחרת האוניברסיטה הפתוחה השיגה את המקום שלישי באליפות אירופה לאוניברסיטאות בשחמט. הסטודנטים יאן גלבורד (בן 25 מאשדוד) ומיכאל זסלבסקי (בן 27 מפרדס חנה - כרכור) ייצגו את האוניברסיטה הפתוחה באליפות אירופה שהתקיימה בימים האחרונה במלגה, ספרד.
במסגרת אליפות אירופה בה השתתפו השנה 23 קבוצות מכל רחבי אירופה, מתקיימות תחרויות אישיות ותחרויות קבוצתיות, כאשר כל נבחרת מונה שני שחקנים. יאן ומיכאל הם צמד וותיק שייצג את האוניברסיטה הפתוחה בתחרות הארצית של אס"א באילת במרץ האחרון, שם זכו במקום הראשון בהפרש ניכר מכל שאר האוניברסיטאות ואף זכו במקום הראשון גם בכל התחרויות האישיות.
שני שחקני השחמט משלבים בין לימודיהם האקדמיים לבין עבודתם ולצד לימודיו של יאן לתואר בפסיכולוגיה הוא גם מנכ"ל של הסטארט אפ FitScanner ומיכאל הוא ראש צוות פיתוח בסטארט אפ Graduway לצד לימודיו במדעי המחשב וניהול.
התחרות נמשכה שלושה ימים (בכל יום 3 סבבים) ולאחר קרבות לא פשוטים הצליחה הנבחרות מהאוניברסיטה הפתוחה לסיים במקום השלישי, עם 13 נקודות קבוצתיות מתוך 18 אפשריות. בנוסף, מיכאל זסלבסקי זכה במדליית מצטיין לוח ראשון עם 7.5 נקודות מתוך 9 אפשריות, ואף ניצח את המדורג הראשון בתחרות ובתחרות האישית יאן גלבורד סיים במקום החמישי הכולל. הצמד מקווה להשתתף גם בשנה הבאה באליפות העולם לאוניברסיטאות שתתקיים בברזיל.
 בתמונה: יאן גלבורד ומיכאל זסלבסקי בתחרות בספרד.