Header

 

 

מי ומי בין הבוגרים

י"ג בתשרי תשס"ג, 19 בספטמבר 2002

 

עוזר פרלמנטרי בכנסת

גל סגל, בן 29, שקיבל את התואר במדעי החברה והרוח, משמש עוזר פרלמנטרי בכנסת. אומר גל: "גדולתה של האו"פ היא שניתן לשלב לימודים ועבודה ושהאוניברסיטה מאפשרת לכל האוכלוסייה ולכל סוגי הסטודנטים לממש את עצמם ללא פסיכומטרי. אני לא נבחנתי במבחן פסיכומטרי ולא היו לי ציוני בגרות גבוהים במיוחד במתמטיקה ובאנגלית. מתן הזדמנות ללמוד הוא תרומתה המיוחדת של האוניברסיטה הפתוחה". גל שימש עוזר פרלמנטרי לחבר הכנסת נסים זווילי, והיום – עוזרו של טומי לפיד וראש לשכתו.

       

הסיפוק מהלימודים מחפה על קשיי היום יום של החייל

זאב אפשטיין הוא חייל שסיים את לימודיו לתואר במדעי הרוח בהצטיינות. מרבית תקופת לימודיו הייתה במהלך השירות הצבאי כחייל קרבי – איש צוות טנק. זאב התחיל ללמוד שנה לפני השירות הצבאי והתלבט אם יהיה לו זמן ללימודי אוניברסיטה בצבא. הוא אומר: "הלימודים מילאו את הזמן הפנוי וסיפקו תוכן נוסף לחיי בשנים הקשות של הצבא. הסיפוק בסיום מספר קורסים, בזמן שהיחידה נמצאת בפעילות מבצעית באיו"ש, היה מחפה על קשיי היום יום של החייל." זאב התקבל לתואר שני באוניברסיטה העברית.

 

יחד: כדורסל מקצועי ולימודים באו"פ

רינת לוין (זלץ), בת 26, היא שחקנית כדורסל  מקצועית בליגת העל ובנבחרת ישראל. היא סיימה תואר בניהול וכלכלה. "שיטת הלימודים אידיאלית לצרכים שלי" היא אומרת."יש לי אימון בוקר וערב כל יום. באוניברסיטה הפתוחה אני יכולה להתאים את זמני הלימוד ללוח הזמנים שלי. אין צורך להתייצב לשיעורים." 

 

כאשר רינת שוהה בחו"ל, היא לוקחת את חומר הלימודים אתה לחו"ל. כאשר היא נוסעת למשחקים ברחבי הארץ, הספרים אתה תמיד באוטובוס ההסעה. "אני אוהבת ללמוד. עכשיו, משסיימתי ואני לא לומדת, זה חסר לי. הרי לא תמיד אעסוק בכדורסל, ובעתיד ארצה לעסוק בתחומים שלמדתי – ניהול וכלכלה."

 רינת לוין (זלץ)
צילום : גדעון מרקוביץ

תארים קודמים ועוד תואר

ילנה יוסקוביץ היא בעלת תארים קודמים בתחום מדעי הרוח וספרות השוואתית בחבר המדינות, שם היתה מרצה בתחום. התואר הראשון שהיא סיימה עכשיו במדעי החברה עם התמקדות בניהול סייע לה לעשות הסבה מקצועית ולזכות להתמחות ולקידום בעבודתה בבנק לאומי. הלימודים אפשרו לה לקבל רשיון כיועצת מהרשות לניירות ערך. היום היא יועצת השקעות בכירה בבנק.

 

תיכון–תואר–צבא

רותם כהן, שסיים את התואר בגיל 19, החל את לימודיו בגיל 15, בהיותו בכיתה ט'. הוא סיים את לימודיו באו"פ במדעי החברה והרוח עם התמקדות במדע המדינה ויחסים בינלאומיים. רותם כהן משרת בצה"ל בחיל המודיעין.

 

משפחת האו"פ

דרור אלפנביין ואחותו, סיגלית אלפנביין, קיבלו שניהם את התואר הראשון בטקס. דרור, בן 28, למד ניהול ומדעי המחשב, מערכות ויישומים. הוא עובד בחברת מוטורולה כמהנדס פיתוח וממשיך את לימודיו לתואר שני במינהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה. סיגלית, בת 26, מנהלת פרסום ושיווק בחברת ברונו אינטרנשיונל, חברה לרכיבים אלקטרוניים. היא קיבלה את התואר במדעי החברה עם התמקדות בתקשורת. סיגלית מספרת שבסביבתם החברתית קוראים להם "משפחת האו"פ".

 

מהאוניברסיטה הפתוחה אל מכון ויצמן

יורם עתיר קיבל את התואר במדעי המחשב בהצטיינות יתרה. הוא התחיל תואר שני במכון ויצמן במתמטיקה ומדעי המחשב. במהלך לימודיו באוניברסיטה הפתוחה עבד במשרה מלאה ברשות שדות התעופה כמדריך.

 

בהצטיינות יתרה

דנה רובין סיימה תואר במדעי המחשב בהצטיינות יתרה. היה לה חשוב לעבוד במשרה מלאה במהלך הלימודים ולכן בחרה ללמוד באוניברסיטה הפתוחה. היום היא עובדת כמהנדסת תוכנה בחברת "איסיטל". היא מתכננת להמשיך לתואר שני במדעי המחשב.

 

"אני לומד כל ימי חיי ונהנה מזה מאוד"

אמנון קפלנסקי, בן 70, הוא זקן הבוגרים. בטקס זה קיבל את התואר הראשון במדעי החברה והרוח, בנוסף לתואר קודם שקיבל מאוניברסיטת חיפה במדע המדינה והיסטוריה כללית. אמנון קפלנסקי עדיין עובד בחברת אגרקסקו (כמבקר פנימי), שבה עבד כל השנים במקביל ללימודיו. בימים אלה התחיל ללמוד לתואר שני בלימודי דמוקרטיה באוניברסיטה הפתוחה.

 

חלום על חיים אקדמיים

רועי קרשטיין, מרחובות, קיבל את התואר במדעי המחשב בהצטיינות בגיל 18. הוא התחיל את לימודיו באו"פ כשהיה תלמיד בכיתה י'  בתיכון. עכשיו רועי קרשטיין חייל בישיבת הסדר והוא מעוניין להמשיך ללמוד לתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה, במהלך השירות הצבאי. הוא מתכוון לבלות את כל חייו באקדמיה.רועי קרשטיין
צילום : גדעון מרקוביץ

 

Back Line