אנהאר מסארווה

בוגרת תואר ראשון במדעי החברה והרוח

נאומה של אנהאר בטקס קבלת התארים, מאי 2018:

 

אלסלאם עליכם וערב טוב


אני נרגשת מאוד להיות אתכם הערב כבוגרת וכמברכת אתכם - הסטודנטים לתואר ראשון. זהי  זכות ואחריות גדולה מאוד בעיניי.
עבורי זהו יום מיוחד של הגשמת חלום.
אני בת 54, אם לארבע ילדים:  פאתנה עיתונאית,  אמל הנדסאית תקשורת ואימא לשנים, מוחמד, בני, שגם הוא בין המקבלים את תעודת התואר הראשון שלו בתקשורת קולנוע טלוויזיה,  ואיה הבת הקטנה-  בכיתה י"ב .


ההזדמנות שקיבלתי מהאוניברסיטה הפתוחה  להגשים את עצמי ולהתפתח לתואר אקדמי  איננה מובנת מאליה. אתם מספקים  לכל אחד ואחת  מאתנו,  השראה לשאיפה למצוינות ולמיצוי הפוטנציאל האישי והמקצועי.


הלימודים מהווים חוויה לימודית בלתי נשכחת, הגשמה עצמית, העצמה והתפתחות אישית ומקצועית. מסגרת אקדמית חמה תומכת ומעצימה נטעה בי את הרצון להמשיך את לימודיי באקדמיה.
הלימודים עבורי הם  דרך חיים, לעשות כל דבר נכון ובאופן ראוי ומכובד.

החזון האישי שלי שמוביל אותי כבר שנים רבות, ואני משתדלת להעבירו גם לילדיי, כי הכול אפשרי ואני כן מסוגלת להשיג כל מטרה. האמינו בעצמכם! סמנו את המטרה! ואתם בדרך להגשמה.
גם לי מחר זהו יום של חג - מחר מתקיים טקס קבלת התואר השני שלי.


בעקבות התואר שקבלתי מהאוניברסיטה הפתוחה התקדמתי מבחינה מקצועית.
היום אני עובדת כמנהלת היחידה לשיווין מגדרי בגבעת חביבה.
בנוסף, אני משמשת כיועצת לקידום מעמד האישה, וממונה למניעת הטרדה מנית במועצה המקומית עארה ערערה .
תפקידים אלו דורשים ממני :
• תכנון, ניהול והובלת  תכניות ופרויקטים לקידום  מעמד האישה, קידום נשים בפוליטיקה חינוך, בהשכלה, והכשרה מקצועית.
• ניהול והפקת כנסים, כמו למשל הכנס השנתי לנשים בגבעת חביבה (נשים מובילות שינוי חברתי).
• תמיכה וליווי תעסוקתי של נשים ושילובן בשוק העבודה.
היחידה לקידום מעמד האישה, פועלת תוך התכווננות להעצמה נשית ושינוי חברתי ושוויון מגדרי, למיצוי היכולת של הנשים וליצירת תרבות המקדמת שותפות בכל תחומי החיים ושוויון הזדמנויות  בלימודים בעבודה ובתעסוקה.
ובמיוחד ייצוג בעמדות של קבלת החלטות כמו תפקידים בכרים בניהול ופוליטיקה.


חשוב לי גם נושא הקמת תכניות משותפות למען עידוד ההבנה בין יהודים לערבים במדינה ולחנך להיכרות ולשותפות בין שני העמים. שואפת לבנות חברה מכילה ומלוכדת, על-ידי שיתופן של קהילות  בפעולה קולקטיבית למען קידומה של דמוקרטיה ישראלית, המבוססת על ערבות הדדית, שוויון אזרחי וחזון משותף לעתיד.
לשם יצירת תרבות זו אני  מקיימת סדנאות, אירועים, ימי עיון, הרצאות, ומפעילה גופים ועמיתות התנדבותיים עם אותן מטרות, יצירת שותפויות עם שאר הגופים והמחלקות וכן עם משרדי ממשלה.


ועכשיו לתודות:
ברצוני להביע הערכה אישית גדולה  לכבוד הנשיא האוניברסיטה הפתוחה פרופ' קובי מצר ולצוות המקצועי באוניברסיטה על העשייה ועל החשיבה למנף ולהנגיש את האקדמיה למגוון רחב של אוכלוסיות במדינה. ברצוני לברך, את כל הסטודנטים שיסיימו את התואר, בכך שהגדרתם  לעצמכם  מטרה והשגתם אותה בנחישות, ברצון עז, וביכולתכם האישית.
תודה לעומר מסארווה  מהאוניברסיטה הפתוחה  ולאינה מנהלת קמפוס ואדי עארה. תודה שהזמנתם אתי לחגוג אתכם הערב.
ואחרונים חביבים, מגיע תודה גדולה לאנשים שהאמינו בי: תודה רבה לבעלי עומר לילדים לאחיות ולהורים שלי. תודה על התמיכה והאהבה. אני אוהבת אתכם.
ושוב, אני מאחלת לכולם הצלחה והגשמה עצמית .
זה מגיע לכם.