לורה אלוש – הגעתי לתפקיד שחלמתי עליו

בוגרת תואר ראשון במדעי החברה והרוח

 

מתוך נאומה של  לורה אלוש  בטקס קבלת התואר, יוני 2023:

מחפשת מילים איך לסכם ארבע שנים של התפתחות ולמידה במקום שהיה לי לבית רוחני . ההתחלה שלי באוניברסיטה הפתוחה לא הייתה  פשוטה, התחלתי את התואר שלי באוקטובר 2018 דרך מכללת בית ברל, רציתי להיות חוקרת במשטרה והחלטתי שללמוד מדעי החברה וקרימינולוגיה זה השילוב המוצלח עבורי. לאחר שנה החלטתי לעזוב את הארץ ולעבור לארה"ב. זאת הייתה החלטה לא קלה בלשון המעטה, עם זאת ידעתי שבאוניברסיטה הפתוחה אצליח לשלב מעבר לחו"ל ולימודים מרחוק וכך היה. יש משהו בלימודים באוניברסיטה הפתוחה שהסתדר לי כמו כפפה ליד מהרגע הראשון ובמשך כל השנים שלמדתי לתואר, הצלחתי להתפרנס בכבוד ,להתפתח, לעבור להתגורר במדינה אחרת בקצה השני של האוקיינוס ודבר לא מנע ממני להצליח וללמוד אצל מיטב המרצים שפתחו לי את המחשבה ואת הלב וסייעו לי להיות אדם אחר, אדם חושב רציונלי וסבלני .
בתיכון לא הייתה לי חוויה לימודית נעימה וידעתי עם שחרורי מהצבא שפסיכומטרי זה לא בשבילי. לכן האוניברסיטה הפתוחה הייתה הפתרון המושלם עבורי. למרות כל החששות ורעשי הרקע שזמזמו במוחי עד כמה קשה "ללמוד לבד " ובלתי אפשרי הרשו לי לומר לכם, לא הרגשתי לרגע לבד ! הצלחתי לא רק רק בזכות עצמי אלא בזכות הרבה פלטפורמות שפיתחה האוניברסיטה כדי להקל על הסטודנטים שלה ובזכות קהילות הסטודנטים השונות. אם אלה קבוצות הוואצפ שנפתחו עבור כל קורס וסטודנטים שכבר סיימו את התואר אך המשיכו לתת מענה ולעזור זה לזו בצורה נעימה ומכבדת, אם אלה הקבוצות בפייסבוק שעזרו לי בהתייעצויות וסיכומים או אפילו סתם לחוות דעה, המוקד הטלפוני של האוניברסיטה שתמיד היה זמין וענה על כל שאלה ולא רק בפן הטלפוני אלא גם המענה בוואצפ ובמיילים היה יעיל, היועצים הלימודיים שליוו אותי, וכאן המקום להודות באופן אישי ליועצת שלי סבטלנה שבנתה את התוכנית הכי המדויקת ומעניינת עבורי, כמובן למנחים האיכותיים והאנושיים של האוניברסיטה,  ובעיקר תודה מקרב לב, למנחה דורון ספיר שלמזלי נפלה בחלקי הזכות ללמוד אצלו בסמסטר  הלימודים הראשן שלי.
במשפט אחד , אתם פשוט עושים את זה נכון .
זה הזמן להודות ולסכם תקופה מדהימה, אני לא מאמינה שאני אומרת את זה אבל אני עצובה לסיים אני לא מאמינה שלא יהיו עוד ממ"נים והרצאות ולוח זמנים עמוס בסופי שבוע שאני צריכה לסדר לטובת שיעורים שלא הספקתי לראות. אין ספק שהאוניברסיטה הפתוחה היא בית הספר הכי טוב שהיה לי בניהול זמנים נכון. אשמח להמשיך ולסייע לסטודנטים פעילים ולאלה שעוד מתלבטים בקבוצות השונות. למדתי כל כך הרבה והבנתי כמה אין דבר העומד בפני הרצון, תודה לכם. אני בטוחה שאם תהיה לי אפשרות לחזור לתואר שני רלוונטי אני אחזור .
היום אחרי ארבע שנים אני גאה לומר שסיימתי את התואר שלי בהצלחה והגעתי לתפקיד שחלמתי עליו. אני חוקרת במשטרה, הרבה בזכות הכישורים הרבים שרכשתי בלימודי באוניברסיטה הפתוחה.
אני אתגעגע.