סיגל מנהיים קצוביץ

בוגרת תואר ראשון במדעי החברה בהדגשת ניהול

נאומה של סיגל בטקס קבלת התארים, מאי 2018:

בוגרות ובוגרים יקרים,
 
שמחתי מאד כשהזמינו אותי לברך אתכם במעמד מרגש זה, עם קבלת תעודת בוגרי תואר ראשון, בשבילי האירוע מהווה סגירת מעגל כי אני לא הגעתי לטקס האישי שלי, קיבלתי את התעודה בדואר ועד היום מצטערת על כך.
 
סיימתם בהצלחה דרך מאתגרת של למידה עצמאית ברובה, המחייבת אחריות והשקעה רבה, לא רבים בעולם העסקי מבינים את המורכבות בלמידה מסוג זה ואחריותנו כבוגרי האוניברסיטה הפתוחה להעביר מסר זה כמה שיותר.
אני יודעת והיום גם אתם יודעים שלסיים תואר באוניברסיטה הפתוחה , צריך יכולת למידה שונה ויותר מכל דבר לדעתי, צריך רצון עז ושאיפה אין סופית להצליח! לעיתים כנגד כל הסיכויים, עשיתם את זה !
 
כמנכ"לית של חברה ומנהלת של יותר מ 700 עובדים, אני יכולה לשתף אתכם מניסיוני בטיפוס בסולם הניהול, כשהדבר העיקרי שמוביל אותי הוא השאיפה הבלתי מתפשרת להצלחה אך בצניעות ובעיקר עם דרך ארץ, כן, אפשר גם כך להצליח, בלי לדרוס בלי לפגוע בלי...
אני שייכת לדור הישן שאמר "נעשה ונשמע". התחלתי כעובדת מהשורה והתקדמתי עם השנים בתפקידים רבים תוך מסירות נחישות, נאמנות, אמינות ואמביציה גבוהה.
 
מנהל טוב הוא מנהיג, הוא מוביל את עובדיו להצלחה בדרכים רבות ואין דרך טובה יותר או פחות ,הסגנון הניהולי של כל אחד מכם יתפתח לאורך הזמן בעיקר מניסיון ולמידה, לאורך שנות עבודתכם תפגשו מנהלים רבים, טובים, פחות טובים ואפילו לגמרי לא טובים, מכולם תלמדו, מה לעשות ומה לא לעשות, הלמידה הטובה ביותר היא מהעשייה, ותתפלאו, מכישלונות לומדים הרבה יותר מאשר מהצלחות! אל תחששו לעשות דברים מפחד הכישלון, אי העשייה הינה הכישלון הגדול ביותר, זה בסדר גמור להיכשל כל עוד אתם לומדים מהכישלון ומשפרים לעתיד, לאורך שנות ניסיוני ניהלתי אלפי עובדים, הובלתי חברות להצלחה פיננסית ומסחרית, מיזגתי חברות והובלתי תהליכים מורכבים, את כולם אני זוכרת אבל הכישלונות צרובים על לוח ליבי ומהם למדתי הכי הרבה.
 
בעיקר, היו דוגמא אישית לעובדיכם בדיוק כמו שתהיו דוגמא אישית לילדכם, עובדים וילדים כאחד הם, לומדים יותר מדוגמא אישית מאשר מסיסמאות ואמירות . כפי שאם תגידו לילד 1000 פעם שאסור לחצות את הכביש לא במעבר חציה, הפעם היחידה הזאת בה תאחזו את ידו ותעברו שלא במעבר חציה תיזכר אצלו לנצח. כך גם המנהל, "נאה דורש נאה עושה".
ניהול הוא מקצוע שאין להמעיט בערכו, הוא חוצה תחומים וחוצה חברות, חלקכם בורכו בכישרון טבעי לניהול ומנהיגות, חלקכם ירכשו כישורים בלמידה וניסיון וחלקכם כלל לא יהיו או רוצים להיות מנהלים, הכל בסדר כל עוד תקומו בבוקר עם חיוך לקראת יום העבודה ותיהנו ממה שאתם עושים.
 
היום אתם יוצאים לדרך חדשה אחרי שנים רבות של השקעה בלמידה אינטנסיבית ומאתגרת כבוגרי תואר ראשון, כל סיום הוא התחלה, התחלה של קריירה חדשה או פיתוח הקיימת.
היום אתם עולים על המסלול הנכון להצלחה אבל זכרו "גם אם אתם על המסלול הנכון, אם רק תשבו שם - מישהו ידרוס אתכם".
בעולם החדש הגלובאלי הטכנולוגי דיגיטלי המתפתח, חשוב לשמור על יצירתיות חדשנות ולדעת להמציא את עצמכם כל פעם מחדש כדי להישאר רלוונטיים.
מאחלת לכם הצלחה רבה בכל אשר תעשו וזכרו כי הדבר החשוב ביותר הוא צניעות ודרך ארץ.