הנדסת תעשייה וניהול היא מקצוע יישומי כמעט בכל ארגון. בימינו, כאשר כמעט כל ארגון עומד בפני תחרות גלובלית יש חשיבות יתרה להתייעלות בתהליכי הייצור ובשירותים.

הקורס מאפשר לסטודנטים ולסטודנטיות לרכוש ניסיון ולהתמודד עם אתגרי הביצוע של פרויקט מעשי בארגון או של פרויקט מחקרי בהנדסת תעשייה וניהול. במהלכם ינצלו את הידע ואת דפוסי העבודה שרכשו במהלך שנות הלימודים. 

הפרויקט יעסוק בסוגיות הקשורות להנדסת תעשייה וניהול בארגונים, ויתבסס על קשר מעשי עם ארגון תעשייתי, מסחרי או חברתי שיהיה השדה לביצוע הפרויקט.


למי מיועד הקורס?

הקורס מיועד לסטודנטים ולסטודנטיות להנדסת תעשייה וניהול לקראת סיום הלימודים לתואר. את הפרויקט המעשי אפשר לעשות לבד או בזוג, ועל המשתתפים והמשתתפות למצוא בעצמם נושא לפרויקט ומנחה לליווי במהלכו.

ניתן להתחיל את פרויקט הגמר רק לאחר צבירת 110 נקודות זכות בתואר, אשר מתוכן לפחות 30 נקודות בקורסים מתחום הנדסת תעשייה וניהול. את הדרישות המלאות ופרטים נוספים ניתן למצוא בתיאור הקורס בידיעון.


איך מתקבלים לקורס?

סטודנטים וסטודנטיות שעומדות בתנאי הקבלה כפי שמפורטים בידיעון יוכלו להירשם לקורס. לפרטים נוספים על הליך הקבלה ועל תוכנית ההתמחות אפשר לפנות למרכז ההוראה, רון וולף, בדוא"ל: ronwo@openu.ac.il.


מהלך הקורס וההתנסות

הפרויקט נמשך על פני שני סמסטרים. במהלכו יש ללמוד ארגון נבחר ולעמוד מקרוב על כמה מן הבעיות העומדות בפניו. בהמשך יש לאפיין את המצב הקיים ולערוך תשאול ותצפיות, לאסוף נתונים באמצעים הנדסיים, להציג את הממצאים ולהציע הצעות לשיפור. בפרויקט נדרש להפגין עבודה מקצועית ועצמאית של ניתוח הממצאים, חשיבה על פתרונות, בחינתם באמצעים הנדסיים מגוונים וכתיבת דו"ח מסכם.


  • הפרויקט מתנהל לאורך שני סמסטרים עוקבים
  • מקנה 8 נקודות זכות ברמה מתקדמת

  לתיאור הקורס בידיעון