לקרוא, לשמוע, לדבר ולכתוב – ללמוד אנגלית שמכינה לחיים 
יוזמה של צוות לימודי אנגלית


איך מכינים את הסטודנטיות ואת הסטודנטים לחיים במאה ה-21?

עד כה היה הדגש בלימודי השפה האנגלית על הבנת הנקרא. המדיניות החדשה של המל"ג (המועצה להשכלה גבוהה) קבעה שכדי ללמוד שפה בצורה יעילה, צריך שיהיו לסטודנטיות ולסטודנטים ארבע מיומנויות התקשורת האלה: קריאה, כתיבה, הבנת הנשמע ודיבור.

המטרה הזאת היא שעמדה לנגד עינינו והכתיבה את החידושים שיזמנו. אם כן, מה עשינו? כל אחד ואחת מאיתנו הקים צוות עבודה, ויחד עיצבנו את הקורסים. בחרנו תכנים לפי תחומי הלימוד, ושילבנו הקניית מיומנויות חדשות ותרגול במפגשי ההנחיה וגם ברכיבי ההערכה. 

בעקבות זאת השתפר מאוד הקשר בין המנחה ובין הסטודנטים במפגשים. הקשר ושיתוף הפעולה השתפרו מאוד לא רק בין הסטודנטים ובין המנחה, אלא גם בין הסטודנטיות והסטודנטים עצמם – הם שוחחו על הנושאים הנלמדים, ייעצו זה לזה ונתנו משוב למצגות של חבריהם, תרגלו כתיבת קורות חיים, הכינו מצגות והשתתפו בסימולציות לקראת ראיונות עבודה. כל הפעולות האלה חיזקו את תחושת הביטחון שלהם בכיתה ובשפה האנגלית. 

זו הייתה משימה מאתגרת לא רק עבור הסטודנטיות והסטודנטים אלא גם עבורנו, והיא עדיין כזאת. עבדנו בשיתוף פעולה ותמכנו זה בזה, והיום, יותר מתמיד, אנחנו יודעים שעבודה בצוות היא הכוח המניע.