למה אנחנו

תואר באוניברסיטה שמשתלב במסלול החיים שלך

אודותינו

האוניברסיטה הפתוחה היא האוניברסיטה הגדולה בישראל, עם 46,000 סטודנטים שלומדים בה לתואר ראשון ולתואר שני במגוון תחומי לימוד וכ-4,000 בוגרים חדשים מדי שנה.
גישתה הייחודית של האוניברסיטה משלבת חתירה לאיכות אקדמית גבוהה ולמצוינות מדעית, לצד גמישות ארגונית, חדשנות בשיטות ההוראה ופתיחות מרבית בקבלה לאוניברסיטה.
באוניברסיטה הפתוחה לומדים בשיטות לימוד מגוונות – החל ממפגשים פרונטליים בעשרות מרכזי לימוד ברחבי הארץ ועד לימודים באמצעות טכנולוגיות הוראה חדשניות, לצד ליווי אקדמי צמוד בכל תקופת הלימודים.

לימודים שמתאימים לך

שיטת הלימוד באוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך גמישות מרבית בבחירת מקום הלימוד, קצב הלימוד ומועדי הלימוד, מבלי לוותר על קריירה, על חיי משפחה או על חיי חברה. 
אפשר ללמוד בכיתות לימוד באחד מעשרות מרכזי לימוד ברחבי הארץ, במגוון ימים ושעות; וגם בכל מקום וזמן שנוח לך, באמצעות אתרי הקורסים וטכנולוגיות למידה מתקדמות. ניתן לסיים את התואר בכ-3.5 וחצי שנים או לפרוס את הלימודים לתקופה ארוכה יותר, בהתאם לקצב החיים שלך.
ההרשמה פתוחה תמיד ואפשר להתחיל ללמוד בכל סמסטר – סמסטר סתיו, סמסטר אביב ואפילו בסמסטר קיץ. ההרשמה פתוחה לכול ואין צורך להציג הישגי לימוד מן העבר: באוניברסיטה הפתוחה הדגש הוא על יכולת הסטודנטים ומידת ההשקעה שלהם בהווה.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד באוניברסיטה הפתוחה זהה לשכר הלימוד בכל אוניברסיטה אחרת בישראל, אבל משולם עבור כל קורס בנפרד ועבור כל סמסטר בנפרד. שכר הלימוד כולל את חומרי הלימוד המקוריים שפותחו באוניברסיטה הפתוחה ומשמשים סטודנטים גם באוניברסיטאות אחרות.

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון מלגות למימון שכר הלימוד, ביניהן תכנית "1000 המלגות" לסטודנטים חדשים, מלגות סיוע כלכלי לסטודנטים, מלגות לסטודנטים מצטיינים, מלגות קיום לסטודנטים מצטיינים לתואר שני ועוד. 

אתך כל הדרך לתואר

ההצלחה שלך חשובה לנו, ולכן במהלך כל תקופת הלימודים נספק לך ארגז כלים שיסייעו לך להצליח:

ועוד...

ללמוד בכל שלב בחיים

עם שיטת הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה אפשר להתחיל ללמוד תמיד - גם בתקופות שבהן עסוקים בדברים אחרים לגמרי:

  • במקביל ללימודים בתיכון: האוניברסיטה הפתוחה הייתה האוניברסיטה הראשונה שבה הופעלה תכנית אקדמיה בתיכון, המאפשרת לתלמידים מצטיינים ללמוד באוניברסיטה, לקבל נקודות זכות אקדמיות ואפילו להיבחן בקורסים אקדמיים במקום בבחינות בגרות.
  • במהלך השירות הצבאי: האוניברסיטה הפתוחה היא המוסד האקדמי היחיד שהוכר ע"י צה"ל כמוסד שבו יכולים חיילים ללמוד במהלך שירותם הצבאי, והיא מעניקה מלגות מיוחדות לחיילים הלומדים בעת השירות.
  • בזמן שהות בחו"ל: אפשר ללמוד לימודים אקדמיים מלאים בעברית גם כשנמצאים מעבר לים, לשהות זמנית או קבועה. זאת בזכות חומרי הלימוד הנשלחים בדואר, שיעורים מקוונים ואתרי הקורסים, והאפשרות להיבחן בנציגויות ישראל בחו"ל. 

איך מתחילים? מידע, ייעוץ והרשמה

אנחנו לרשותך בכל שלב בדרך ללימודים:
  • מפגשי מידע ללא תשלום בכל רחבי הארץ, שבהם אפשר לשמוע על אודות הלימודים באוניברסיטה הפתוחה וכיצד הם יכולים להשתלב במסלול החיים שלך;
  • פגישת ייעוץ אישית ללא תשלום עם יועץ ללימודים אקדמיים, שיסייע לך בבחירת תחום הלימודים, בניית תכנית הלימודים ובחירת הקורסים;
  • במוקד המתעניינים שלנו אפשר לקבל מידע על מסלולי הלימוד ועל מפגשי מידע קרובים, לתאם פגישת ייעוץ, לשמוע על מלגות, לערוך בירורים לגבי ההרשמה ועוד.

לפרטים נוספים:
מוקד המתעניינים של האוניברסיטה הפתוחה – 3500*

חייגו 3500*
שעות פעילות מערך המתעניינים בימים א' עד ה' 8:30-20:30
בימי ו' 8:30-12:30