סטודנט הלומד באוניברסיטה הפתוחה נרשם מדי סמסטר לקורס או מספר קורסים. קורסים אלו יכולים להילמד במסגרת לימודים לתואר או במסגרת העשרה.

בין אם אתם לומדים לתואר ובין אם אתם לומדים קורסים בודדים להעשרה, כדאי להיכנס אל קטלוג הקורסים ולראות אילו קורסים מוצעים באוניברסיטה הפתוחה.

הקורסים מחולקים לתחומים: קורסים השייכים למדעי הרוח, למדעי החברה, למדעים ולהנדסה.

אפשר לחפש קורסים לפי מספר קורס (לכל קורס יש מספר), לפי מילה בשם הקורס או לפי נושא: למשל אם אתם רוצים לראות את כל הקורסים בנושא חינוך, היסטוריה או תקשורת. לחיצה על הקורס עצמו תציג לכם תיאור קצר של הקורס, לאיזה תחום הוא שייך, כמה נקודות זכות הוא שווה ואם נדרש ידע קודם לפני לימוד הקורס.

בתיאור הקורס קיים קישור המראה באילו סמסטרים הוא יילמד, באילו מרכזי לימוד, ימים ושעות ובאיזו מתכונת הנחייה (רגילה או מוגברת).

מידע זה יעזור לכם לתכנן את הלימודים תוך התבוננות קדימה לסמסטרים הבאים.

בחירת קורסים ראשונים

לרשותכם טבלת עזר לבחירת קורס ראשון בתחומי הידע השונים. הטבלה נערכה על ידי המחלקות האקדמיות ומטרתה היא להציג בפני המתעניינים בלימודים את הקורס או הקורסים הראשונים ללימוד בכל תחום תוכן בפני עצמו.

עם זאת, במידה והנכם מעוניינים ללמוד מספר קורסים בסמסטר הראשון, מתלבטים בין מסלולים או מעדיפים תואר דו חוגי, יש להתייעץ עם יועץ אקדמי לפני הבחירה בקורסים, כדי למנוע שילובים לא מתאימים.