מונתה לראשת ACM Europe Education Committee
פרופ' יהודית גל-עזר, חברת סגל בכירה במחלקה למתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה מונתה לראשת /ACM Europe Education Committee 
   - The Association for Commuting Machinery - ACMהוא ארגון מקצועי בינלאומי המוקדש לקידום תחום המחשוב. ACM, שנוסדה בשנת 1947, היא אגודת המחשוב החינוכית והמדעית הגדולה בעולם, המשרתת אנשי מחשוב וסטודנטים ברחבי העולם.

ל-ACM מגוון רחב של פעילויות ויוזמות, לרבות ארגון כנסים ואירועים, פרסום מאמרי מחקר וכתבי עת, מתן הזדמנויות להתפתחות מקצועית ותמיכה בתוכניות חינוכיות. ACM גם דוגלת במדיניות ציבורית שתועיל לקהילת המחשוב ולחברה כולה.

לחבר ב-ACM, יש גישה לשפע של משאבים, כולל הזדמנויות נטוורקינג, חומרים חינוכיים ותוכניות פיתוח מקצועי. אפשר להשתתף בקבוצות העניין המיוחדות של ACM (SIGs), המתמקדות בתחומי מחשוב ספציפיים, ולהשתתף בכנסים ואירועים של ACM כדי ללמוד על הטרנדים והטכנולוגיות העדכניות ביותר בתחום.
ה ACM גדל מאד בשנים אחרונות ולכן נוצרו קבוצות Councils בהודו, סין ובאירופה. ה-Europe Council  החליטו להקים ועדה עצמאית. 

כתפקידה של ראשתEducation Committee  ACM Europe, תפקידה של פרופ' גל-עזר לקדם ולתמוך בהוראה של מדעי המחשב ברחבי אירופה, בליווי של מחקר ויישומו. זה כולל פיתוח משאבים ותוכניות חינוכיות, ארגון סדנאות ואירועים ושיתוף פעולה עם ארגונים אחרים לקידום חינוך מחשוב.

תפקידי הוועדה מתמקדים במגוון נושאים, לרבות פיתוח תכניות לימודים, הכשרת מורים ופנייה לקבוצות חסרות ייצוג בתחום המחשוב. הוועדה פועלת גם לקידום חשיבות החינוך של מדעי המחשב בכל הרמות, מבתי ספר יסודיים ועד אוניברסיטאות ומחוצה לה.

כיו"ר והוועדה, תמלא פרופ' גל-עזר תפקיד קריטי בעיצוב העתיד של הוראת מדעי המחשב באירופה. המנהיגות והמומחיות שלך עוזרות להבטיח ש-ACM תישאר בחזית התחום, מקדמת את הידע ומקדמת מצוינות בשילוב מדעי המחשב כמקצוע חיוני במערכת החינות.
בהצלחה!