ד"ר רעות איצקוביץ'-מלכה

מילות מפתח: מגדר ופוליטיקה; ייצוג מהותי של נשים בפוליטיקה

ד"ר רעות איצקוביץ'-מלכה היא חוקרת של ייצוג פוליטי מהמחלקה לסוציולוגיה, למדע המדינה ולתקשורת באוניברסיטה הפתוחה, ובנוסף היא מלמדת סמינר מחקר על מגדר ופוליטיקה בתוכניות לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית ובלימודי דמוקרטיה בין-תחומיים של האוניברסיטה. מחקריה עוסקים במגדר ופוליטיקה, בהתנהגות של מחוקקות ומחוקקים, בפוליטיקה מפלגתית ובפוליטיקה אלקטורלית.
עד הצטרפותה לאוניברסיטה הפתוחה, הייתה ד"ר איצקוביץ'-מלכה עמיתת פוסט-דוקטורט במרכז לדמוקרטיה, לפיתוח ולשלטון החוק באוניברסיטת סטנפורד (2015-2014). מחקרה הנוכחי עוסק בין היתר בפער המגדרי בהצבעה על חוקים, בייצוג המהותי של נשים מחוקקות, בקשר בין פמיניזם לשמרנות ובהשפעה של שיקולים קואליציוניים על הצבעה. כמו כן, היא בוחנת את היחסים המורכבים בין נציגים ונציגות לבין מצביעות ומצביעים בהקשר של הצבעת הברקזיט בבריטניה.

ד"ר איצקוביץ'-מלכה השתתפה בסדרת הפודקאסטים "אדרבא", שבה דיברה על מחקרה בנושא נשים ופוליטיקה. היא זכתה במענק מחקר מטעם קרן קונרד אדנאואר בעבור מחקרה על מפלגות אירופיות ובמענק מחקר מהקרן הלאומית למדע (ISF) בעבור מחקרה על ייצוג מהותי של נשים בישראל

חוקרות נוספות