הכל דיבורים? הוראה בין תאוריה למעשה

השנה עוסק הכנס בקשרים שבין תיאוריה לבין מעשה
בשאלות כמו: מהו תפקידה של האקדמיה בהכנת הסטודנטים והסטודנטיות להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה המשתנה? האם הלימודים נועדו להקנות רק ידע תיאורטי או שיש מקום גם לפיתוח מיומנויות, כישורים והתנסויות מעשיות יותר? איך נוכל לקדם הוראה רלוונטית, יישומית ובעלת ערך, שתקנה לבוגרים ולבוגרות שלנו יתרון יחסי ביום שאחרי סיום התואר? 
הכנס כולל הרצאות לצד סדנאות מעשיות ומתחמי פעילות חווייתיים. 

להתראות ביום ההוראה הבא 20.2.2024

10:00 מושב פתיחה | הקלטת מליאה |

דברי ברכה:  פרופ' מימי איזנשטדט, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה ופרופ' אופיר מינץ־מנור, דיקן הלימודים האקדמיים

ספוקן וורד: רחלי יובל

הרצאת פתיחהעל מקומה של האקדמיה בפיתוח בינה אנושית (Human Intelligence) בעולם של בינה מלאכותית (Artificial Intelligence). 
שרון גרינברג, ראש המנהל למו"פ ולהכשרה ברשת אורט ישראל. בעבר, הקים ועמד בראש ערוץ המו"פ לטכנולוגיה וחדשנות בחינוך במכון מופ"ת

 

קליפ יום ההוראה והלמידה ה - 6

קליפ יום ההוראה

קליפ יום ההוראה

11:15 כיבוד ומפגשי נטוורקינג
12:45 – 11:30 מושבים מקבילים

13:30 – 12:45 מתחמי התנסות חווייתיים

13:30-14:30 ארוחת צהריים

14:30-15:00 מושב נעילה  | הקלטת המליאה |

איך יוצרים גשר מהאקדמיה לעולם העבודה | מיכל גולדרייט, מרכז הקריירה - או"פגוב, דיקנט הסטודנטים

הרצאת סיום חוסן נפשי: להגיב בגמישות למציאות משתנה

איך נסתגל לשינוי? נחסן את הנפש. לא, לא חיסון של קופת חולים. כזה עדיין אין. במקום, יש תרגול אפקטיבי. תרגול מבוסס מחקר שעוזר לנו לחיות חיים יציבים וגמישים גם כשהמציאות רחוקה ממה שקיווינו, וכשהיא ממשיכה להשתנות לנו בכל רגע.
איך קבלה של המצב קשורה ליכולת שלנו להשתנות בתוכו? איך נרגיש מסוגלות מבפנים גם כשאין לנו שליטה על מה שקורה מבחוץ? בהרצאה נלמד כלים שיעזרו לנו להיות גמישים יותר.

 

בהנחיית יהודית כץ, יועצת, מאמנת ומרצה המתמחה בפסיכולוגיה החיובית (חקר האושר) ופסיכולוגיה פרקטית מבוססת מחקר. היא כותבת באופן קבוע בעיתון ״הארץ״, יוצרת הפודקאסט ״חושבים טוב״, ומחברת רב המכר חושבים טוב - להעז לחיות את החיים המתאימים לך.

​​​
המחלקה להוראה וללמידה

המחלקה להוראה וללמידה

המחלקה להוראה וללמידה אמונה על הובלת תהליכים לפיתוח, שימור וקידום איכות ההוראה והלמידה באוניברסיטה הפתוחה. באתרי המחלקה מוצעים טיפים, כלים ושירותים להשראה ולשימוש במהלך תקופת ההוראה

מוזמנים.ות ליצור עמנו קשר

המחלקה להוראה וללמידה

טלפון: 09-7781550
דוא"ל: [email protected]