אפיק מעבר לחוג לסיעוד

מועד כינון אפיק המעבר – אלול תשע"ג, אוגוסט 2013
המידע באתר עודכן בשבט תשפ"ד, ינואר 2024
תחילת הלימודים: באוניברסיטה הפתוחה
ההמשך והשלמת התואר: באוניברסיטת חיפה, בחוג לסיעוד

 מבוא

בעידודה של המועצה להשכלה גבוהה, כוננו האוניברסיטה הפתוחה (‏להלן האו"פ‎)‏ ואוניברסיטת חיפה אפיק מעבר מן האוניברסיטה הפתוחה לחוג לסיעוד של אוניברסיטת חיפה (‏להלן החוג‎)‏.

אפיק המעבר מאפשר לסטודנטים מרחבי הארץ, המעוניינים להשלים תואר ראשון בחוג לסיעוד באוניברסיטת חיפה, לנצל בתחילת דרכם האקדמית את הפתיחות והגמישות של האו"פ, שאינה מציבה תנאי קבלה לנרשמים אליה ואינה מחייבת בשלב זה העתקת מקום המגורים או שינויים בתעסוקה או בהיקפה ובאורח החיים.

החוג לסיעוד מתחייב לקבל אליו כתלמידי שנה ראשונה לתואר ראשון כל מי שיעמדו במלוא דרישות אפיק המעבר כולל השלמת הקורסים בממוצע הנדרש, מבחן התאמה חוגי, בחינת ידע בעברית, ולימודי אנגלית (ראו פירוט בהמשך).
 

דרישות אפיק המעבר

הבטחת קבלה

החוג לסיעוד מתחייב לקבל אליו כתלמיד שנה ראשונה לתואר ראשון כל סטודנט, אשר במסגרת לימודיו באוניברסיטה הפתוחה יסיים בהצלחה (‏‏ציון 70 ומעלה‎‎)‏‏ כל אחד מהקורסים של האו"פ הרשומים בטבלה שלהלן וישיג ממוצע של 85 ומעלה.
 
סטודנטים שיסיימו בהצלחה את הקורסים שבטבלת ההקבלות וממוצע ציוניהם יהיה 80 ומעלה, אך פחות מ-85, יוכלו להגיש בקשה לוועדת הקבלה של החוג לסיעוד. הבקשה תידון לגופה, בהתחשב בכלל הרקע של הסטודנטים, ובאפשרות הקליטה של החוג.
 
שימו לב! תחום הלימודים אליו אתם מעוניינים להירשם באוניברסיטת חיפה אינו נלמד באוניברסיטה הפתוחה ואפיק המעבר מספק רק את קורסי הבסיס הנדרשים כדי לעבור אליו באוניברסיטת חיפה במידה ותעמדו בתנאים המפורטים להלן. אם בתום לימוד מקבץ הקורסים המפורט להלן לא תמשיכו אל המסלול אליו התכוונתם לעבור באוניברסיטת חיפה, עומד בפניכם מגוון אפשרויות אחרות במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. לפרטים אנא פנו לייעוץ.

 

 טבלת הקבלות

האוניברסיטה הפתוחה​
אוניברסיטת חיפה – החוג לסיעוד​
מספר​ שם הקורס​ נ"ז​ מספר​​ שם הקורס​ נ'​​
20116​ עולם הכימיה 3 01א.290.1005 כימיה (‏ותרגול‎)‏​ 3​
20118​ ביולוגיה כללית א 6​ 01א.290.1016 ביולוגיה של התא​ 2​
10769​ יסודות המחקר הכמותי א 1 4​ 01א.290.1027 שיטות מחקר​ 2​
10136​ מבוא לפסיכולוגיה 6 01א.290.1007 מבוא לפסיכולוגיה ופסיכולוגיה התפתחותית​ 4​​
1   לקורס זה תנאי קבלה שאינם נכללים באפיק המעבר. הלומדים באפיק המעבר שאינם עומדים בתנאי הקבלה יוכלו לקבל פטור מתנאי הקבלה. 
     לצורך קבלת הפטור יש לפנות אל איריס גדליה: [email protected] 
    שימו לב! הקורס מוצע אך ורק בסמסטר א.

מידע כללי

פתח הכל